Nemilosrdna Borussia pronašla novu žrtvu i srušila još jedan rekord

SAMO dvadeset i pet minuta trebalo je Borussiji iz Dortmunda da arhivira Stuttgart na Mercedes-Benz Areni u sklopu osmog kola njemačke Bundeslige.

Sjajna forma Žuto-crnih nastavila se i ovoga vikenda, a sve je bilo gotovo i prije nego što su nogometaši otišli na odmor. Domaćina je načeo sjajni engleski talent Jadon Sancho golom u trećoj minuti, da bi blitzkriegom u dvije minute Marco Reus i Paco Alcacer riješili pitanje pobjednika, a sjajnom Španjolcu ovo je bio deseti pogodak u posljednjih šest utakmica.

Konačan poker golova postavio je Philipp zgoditkom pet minuta prije kraja utakmice.

Ukupno 24 pogotka postigli su Crno-žuti ove sezone u uvodnih osam kola, što im dosad nikad u povijesti nije polazilo za rukom. Također, Reusov pogodak bio je prvi u ovoj fazi sezone, pa se tako sada može pohvaliti da je u svakom kolu zabijao barem jedan pogodak.

Momčad koju je ovoga ljeta preuzeo Lucien Favre tako je uvjerljivo ostala prva na bundesligaškoj ljestvici s 20 osvojenih bodova nakon osam gola, četiri više od prvog pratitelja, minhenskog Bayerna.

Što se ostalih rezultata subotnjeg programa tiče, Hoffenheim je slavio na gostovanju kod Nürnberga s 3:1 u utakmici koju je Andrej Kramarić odigrao cijelu. Behrens je doveo domaćina u prednost, da bi Nelson s dva brza pogotka početkom drugog poluvremena okrenuo sve u korist gostiju. Zabijao je u 50. i 57., a onda je Szalai u 67. minuti potvrdio pobjedu.

Leipzig je kod Augsburga remizirao bez pogodaka, a Bayer Leverkusen i Hannover su remizirali u golijadi 2:2. Prvo su domaći Apotekari promašili kazneni udarac u sedmoj minuti, da bi goste u vodstvo doveo Musli u 25. minuti. Do poluvremena Bayer je uspio izjednačiti preko Bendera, ali je Felipe opet vratio prednost na gostujuću stranu.

Četiri minute kasnije isti igrač postao je tragičar dobivši isključenje, što je goste do kraja koštalo punog plijena jer je Bellarabi poentirao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 2:2.

Tin Jedvaj, koji je proteklog tjedna produžio ugovor s Bayerom, nije ulazio u igru, dok je u redovima Hannovera bivši igrač Rijeke Josip Elez odigrao svih 90 minuta.