Australian Open

Neuništivi Karlović izborio drugo kolo i ispisao povijest Australian Opena

Screenshot (Eurosport)

IVO KARLOVIĆ, najstariji tenisač na Australian Openu još od 1978. godine, izborio je drugo kolo prvog Grand Slama godine. Sa 7:6, 6:4, 7:5 pobijedio je Kanađanina Vaseka Pospisila.

Karlović, 124. tenisač svijeta koji će sljedećeg mjeseca proslaviti 41. rođendan, prvi set je dobio preokretom u tie-breaku. Pospisil je poveo 3:0, ali je Karlović okrenuo na 5:3 i rutinski završio posao u prvom setu.

U drugom setu nije bilo prilika za break sve do 10. gema, tada je Karlović stigao do 15:40. Prvu break i set-loptu nije iskoristio, ali drugu jest. Slična priča bila je i u trećem setu, bez break-lopti do 6:5, a onda Karlović koristi niz pogrešaka suparnika za pobjedu ostvarenu 10 minuta prije ponoći.

Hrvatski tenisač, koji će u drugom kolu igrati protiv Francuza Gaela Monfilsa, odservirao je 14 aseva te osvojio 89 posto poena na prvi servis. Spasio je jedinu break-loptu koju je imao Kanađanin, a iskoristio je dvije od pet break-lopti.

Karlović je postao i najstariji tenisač u posljednje 42 godine s pobjedom na Grand Slamu.