Nijemci pregazili Mađare, u drami Rusi i Šveđani remizirali

DOK cijela Hrvatska iščekuje subotnji rukometni El Clasico s Francuskom, u onoj drugoj četvrtfinalnoj grupi odigrane su dvije utakmice.

U ranijem terminu probuđena Njemačka pregazila je Mađarsku s 29:19, dok su Švedska i Rusija u dramatičnoj utakmici remizirali 28:28.

Nijemci su već nakon par minuta riješili dvoboj. Sjajna obrana i furiozni napad uništili su Mađarsku, a na poluvrijeme se otišlo sa 17:9.

Posebno je inspiriran bio Fabian Wiede s šest golova iz sedam pokušaja, a Tobias Reichmann je postigao pet iz svega šest pokušaja.

Kod Mađara nije se nitko izdvojio, pa čak ni čuveni Laszlo Nagy sa samo tri gola.

Ljestvicu predvode Danska, Španjolska i Njemačka s četiri boda (Nijemci imaju utakmicu više), Rusija ima tri boda, Švedska jedan, a Mađarska je bez bodova.