Njemačka i Francuska bez golova, Slovenci izgubili, Andora osvojila bod

NJEMAČKA i Francuska odigrale su bez golova u susretu 1. kola prve skupine A Lige nacija.

Po pljusku u Allianz Areni Nijemci su se u najjačem sastavu odlično suprotstavili svjetskim prvacima, koji su također došli s prvom postavom, a Elf je za svoju izvedbu dobio pljesak cijelog stadiona. Obje momčadi imale su po jednu veliku priliku, ali su Areola i Manuel Neuer uspjeli sačuvati svoje mreže.

U B Ligi nacija Wales je sa 4:1 potpuno deklasirao Irsku, a Ukrajina je golom Zinčenka u trećoj minuti sudačke nadoknade pobijedila Češku 2:1. Ta utakmica je kasnila 15-ak minuta zbog problema s rasvjetom u češkom gradiću Uherske Hradištu.

U C Ligi nacija Norveška je s 2:0 bila bolja od Cipra, a Slovenija je u Ljubljani izgubila 2:1 od Bugarske. Junak gostiju bio je Božidar Kraev koji je zabio oba gola. Prvi već u 3., a drugi, za pobjedu u 59. minuti. Strijelac za Sloveniju bio je Zajc u 40. minuti.

U najnižoj, D Ligi nacija Gruzija je slavila u gostima kod Kazahstana 2:0, a Armenija je bila bolja od Lihtenštajna 2:1. Makedonci su rutinski slavili na Gibraltaru, a najveće iznenađenje priredila je Andora koja je u Rigi protiv Latvije odigrala 0:0. Zanimljivo, momčad s Pireneja nije izgubila već četiri utakmice zaredom.

Liga nacija, 1. kolo:

Njemačka - Francuska 0:0

Češka - Ukrajina 1:2 (Schick 4' / Konopljanka 45'+2', Zinčenko 90'+3')

Wales - Irska 4:1 (Lawrence 6' Bale 18', Ramsey 37', Roberts 55' / Williams 66')

Norveška - Cipar 2:0 (Johansen 21', 42')

Slovenija - Bugarska 1:2 (Zajc 40' / Kraev 3', 59')

Kazahstan - Gruzija 0:2 (Čakvetadze 69', Malij 74'-ag)

Armenija - Lihtenštajn 2:1 (Pizzelli 30', Barsehjan 76' / Wolfinger 33')

Gibraltar - Makedonija 0:2 (Tričkovski 19', Alioski 35')

Latvija - Andora 0:0