Palermo izgubio od drugoligaša pa smijenio trenera, Budimir asistirao u pobjedi Sampdorije

NOGOMETAŠI Atalante, Sampdorije i drugoligaša Spezije izborili su plasman u osminu finala talijanskog nogometnog Kupa.

Atalanta je na svom travnjaku bez većih problema pobijedila Pescaru 3:0, a golove su zabili Cristian Raimondi (7), Alberto Grassi (29) i Aleksandar Pešić (90+1). Za goste je cijeli susret igrao Dario Župarić koji je u 78. minuti dobio žuti karton, dok je Robert Murić igrao do 59. minute.

Spezija je na gostovanju pobijedila Palermo 5:4 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što u 120 minuta nije bilo golova. Prilikom izvođenja kaznenih udaraca za Palermo su bili neprecizni Norbert Balogh i Edoardo Goldaniga, a za goste Jacopo Galli. Josip Posavec nije branio za domaći sastav, već je utakmicu pratio s klupe za pričuve.

Predsjednik Palerma Maurizio Zamparini je nakon utakmice uručio otkaz treneru Robertu De Zerbiju, a za novog šefa stručnog stožera izabran je Eugenio Corini.

Sampdorija je plasman u osminu finala izborila pobjedom protiv Cagliarija 3:0, a strijelci su bili Ricky Alvarez (13) i Schick (70, 90). Za Sampu je cijeli susret igrao Ante Budimir, a u 90. minuti je asistirao Schicku za treći gol.

U četvrtak su na rasporedu još dvije utakmice, a sastaju se Genoa - Perugia (II), te Bologna - Verona (II).

U osmini finala u ždrijeb ulaze i vodeći klubovi Juventus, Milan, Inter, Roma, Lazio, Fiorentina i Napoli.