Pogledajte kako je Boca svladala River u spektaklu na legendarnoj La Bomboneri

Totalsport

U ARGENTINSKOM nogometnom "Superclasicu" Boca Juniorsi nadigrali su River Plate na svom travnjaku La Bomboñeri sa 2:0. Bio je to nastavak prošlonedjeljnog derbija 10. kola zatvarajućeg dijela argentinskog prvenstva koji je prekinut u desetoj minuti pri rezultatu 0:0, nakon što je travnjak stadiona u plivalište pretvorio žestoki pljusak.

Oba je gola za Bocu zabio Čileanac Gary Medel, prvi u 13. minuti, a drugi u 48., da bi pred sam kraj utakmice, u 80. minuti zaradio drugi žuti karton i automatski isključenje. Boci je ovo bila tek druga pobjeda u deset odigranih utakmica ove sezone i s tri osvojena boda skočila je sa 18. na 14. poziciju na ljestvici.

Na kraju kažimo da je utakmicu s tribina pratio i argentinski izbornik Diego Maradona, kojem je ovo bila prva utakmica koju je gledao na La Bomboñeri nakon godinu dana, uvelike zbog spora s veznjakom Boca Juniorsa Juanom Romanom Riquelmeom.