Regija oduševljena Hrvatskom i čudesnim finalom

HRVATSKA nogometna reprezentacija izgubila je u finalu Svjetskog nogometnog prvenstva u Moskvi od Francuske s 2:4.

Francuska je povela autogolom Marija Mandžukića u 18. minuti, na 1:1 poravnao je Ivan Perišić u 28., novo vodstvo Francuskoj osigurao je Antoine Griezmann u 38. iz jedanaesterca, a u nastavku su Galski pijetlovi preko Paula Pogbe u 59. i Kyliana Mbappea u 65. minuti stigli do vodstva od 4:1. Na konačnih 4:2 smanjio je Mandžukić u 69. minuti.

Drugo mjesto u Rusiji najveći je uspjeh hrvatskog nogometa u povijesti. Nadmašeno je treće mjesto iz Francuske 1998. Francuska je, pak, drugi put osvojila naslov svjetskog prvaka, a prvi je proslavila upravo te 1998. na domaćem terenu kada je u polufinalu svladala Hrvatsku 2:1, a u finalu Brazil 3:0.

Hrvatska je tužna, ali ponosna na svoje šampione. Velika je stvar igrati u finalu svjetskog prvenstva. Francuska je danas bila bolja i nemamo za čim žaliti.

Slično razmišljaju i novinari u regiji. Gotovo svi portali iz susjedstva oduševljeni su finalnom utakmicom sa šest golova.

''Za kraj fenomenalnog Svjetskog prvenstva: golijada za pamćenje i titula za super Francusku koja je u spektakularnoj utakmici savladala Hrvatsku 4:2 (2:1) i drugi put postala najbolja na svijetu, poslije uspjeha generacije iz 1998.

Nevjerojatan meč viđen je na moskovskom Lužnjikiju, slika i prilika Mundijala koji smo gledali prethodnih mjesec dana, golovima su ga garnirali Griezmann, Pogba, Mbappe, na drugoj strani Perišić i Mandžukić, ali su obojica istovremeno bili i tragičari Hrvata, jer je Mandžukić Trikolore u vodstvo doveo autogolom, a Perišić je pred kraj poluvremena skrivio penal iz kojeg je Griezmann postigao gol za 2:1'', piše srpski Telegraf.

''Gledali smo zaista spektakularan dvoboj pred 78.000 gledatelja na stadionu Lužnjiki, uz čak šest golova, autogol, upotrebu VAR tehnologije, penal, nekoliko spornih i kontroverznih situacija, a svaki ljubitelj nogometa mogao je uživati'', piše B92.

Portali u BiH pratili su finalnu utakmicu kao da je na Lužnjikiju igrala tamošnja reprezentacija. Cijela naslovnica portala Klix.ba obilježena je isključivo utakmicom Hrvatske i Francuske.