COPA LIBERTADORES

River opet srušio Bocu, ovog puta u žestokom polufinalu Libertadoresa

PRIJE deset mjeseci River je u povijesnom finalu na Santiago Bernabeuu srušio Bocu (3:1) u uzvratu finala Copa Libertadoresa, ostvario najveću pobjedu u Superclasicu i postao južnoamerički prvak. Potom je Boca u manje od godinu dana dobila priliku za osvetu, ali je River opet slavio, ovog puta 2:0 u prvom dvoboju polufinala istog natjecanja.

Na krcatom Monumentalu momčad Marcela Gallarda pobijedila je golovima Raffaela Borre iz penala u sedmoj i Ignacija Fernandeza u 70. minuti te ima veliku prednost uoči uzvrata na Bomboneri 23. listopada.

"Odigrali smo jako dobru utakmicu. Ostvarili smo ono što smo i najavljivali, pobjedu bez primljenog gola. Uspjeli smo zabiti dva gola, iako smo mogli i više. No, sada nas čeka uzvrat tamo i svjesni smo što nas čeka. Idemo se dobro pripremiti i dovršiti posao", naglasio je legendarni trener Rivera Gallardo.

Odmah od starta River je krenuo naprijed, a već u trećoj minuti Boca je napravila pogrešku. Točnije, njeni igrači Emmanuel Mas i Ivan Marcone, koji su klizećim startom pokupili Fernandeza na rubu peterca, a brazilski sudac Raphael Claus nakon provjere VAR-a dosudio je penal za domaće.

Odgovornost je preuzeo Borre i zabio po sredini za veliko vodstvo i pokrenuo ludilo na tribinama, gdje je more navijača Rivera proslavljalo njegov pogodak protiv omraženog rivala.

Embed from Getty Images

River je imao 62 posto posjeda lopte, bio je opasniji pred golom gostiju, a tradicionalno oštra utakmica završena je s 44 prekršaja, sedam žutih i jednim crvenim kartonom. U takvoj borbi bolje se snašao aktualni prvak Južne Amerike, iako je Boca mogla do izjednačenja u 42. minuti, ali je usamljeni Nicolas Capaldo s lijeve strane uspio promašiti zicer i poslati loptu daleko preko gola.

S druge strane, Borre je u 53. umalo spektakularno zabio nakon što je njegov centaršut s desne strane završio na lijevoj vratnici. No, kako je vrijeme prolazilo, Boca je bila sve nervoznija, a River je iskusno čekao priliku za drugi pogodak i dočekao je.

U 70. minuti Matias Suarez je odlično prošao po desnoj strani i ubacio u srce peterca, gdje je Fernandez pobjegao obrani Boce i zabio za konačnih 2:0 i veliku prednost uoči uzvrata u još jednom povijesnom Superclasicu. Na kraju je crveni karton za Bocu dobio Nicolas Capaldo zbog oštrog starta pa su gosti utakmicu završili s 10 igrača, a Capalda neće biti u sljedećem njihovom dvoboju.

Boca, čiji su navijači porazom u gore spomenutom finalu u Madridu doživjeli najteži udarac koji mogu zamisliti, opet su očajni jer njihovom klubu u manje od godinu dana prijeti novi šamar od gradskog rivala. No, Bombonera će svakako gorjeti od iščekivanja, a River će biti pred najvećim mogućim iskušenjem na terenu zakletog protivnika.

U drugom polufinalu Copa Libertadoresa večeras, sa srijede na četvrtak od 02:30, igraju Gremio i Flamengo, a uzvrat je 24. listopada.