Šahtar i Zenit remizirali u odličnoj utakmici, APOEL preuzeo vrh

U SRIJEDU navečer, u utakmicama 3. kola skupine G Lige prvaka, su postignuta dva remija. Porto i Apoel su odigrali 1:1 na Dragao Stadionu, a Šahtar i Zenit u Donjecku 2:2. Nakon takvog epiloga pravi dobitnik je ciparski Apoel.

Prije početka natjecanja Apoel je po mnogima bio autsajder ove skupine, ali nakon polovice odigranih utakmica Ciprani su prvi na ljestvici sa pet bodova. Bod manje imaju Zenit i Porto, a na dnu je Šahtar sa samo dva boda.

Niti u drugom domaćem nastupu Srnina i Eduardova momčad nije upisala pobjedu. U vatrometu šansi i krajnje uzbudljivom ogledu Šahtar je s ruskim prvakom Zenitom odigrao 2:2. I jedni i drugi mogu žaliti za preostala dva boda, jer su osim po dva pogotka mogli i Šahtar i Zenit zabiti još barem tri-četiri pogotka.

Sve je počelo u 10. minuti kada je Širokov nonšalantno izveo jedanaesterac i tako u vjetar bacio prvu šansu Spallettijeve momčadi. Odgovor je bio brz i konkretan - u 15. minuti je domaći igrač William sjajno potegnuo s vrha šesnaesterca, a loptu je ruski vratar Malafejev samo uspio pomilovati, ne i skrenuti s putanje prema mreži.

No, uspio se i Širokov relativno brzo iskupiti za promašeni penal. Darijo Srna je zakasnio u pokrivanju, a Širokov je pratkički iz mrtvog kuta ugurao loptu u mrežu za izjednačenje. Ipak, kraj prvog dijela je Šahtar dočekao s vodstvom budući da je Adriano zabio za domaćina.

U nastavku je, pao, "samo" jedan pogodak, na žalost domaćina u njihovoj mreži (Faizulin 60.), a sve ostalo je bilo - propuštanje šansi. No, recimo na kraju da je Šahtar imao 12, a gosti 20 udaraca prema suparničkim vratima.

Srna je odigrao svih devedeset minuta, uz žuti karton u 62. minuti, dok je Eduardo odgledao utakmicu s klupe za pričuve.

Porto je pred svojim navijačima uzeo samo bod protiv Apoela, makar su vodili već od 13. minute golom Hulka. Međutim, samo šest minuta kasnije je Almeida izjednačio i to je bio konačan rezultat. No, Apoel se i ovom prilikom predstavio kao krajnje nezgodna momčad. Hrabro su igrali protiv favoriziranog Porta, uspješno se branili, ali i opasno prijetili.

U ovom trenutku su Ciprani u najboljoj poziciji, a do kraja natjecanja, treba reći, imaju i dvije domaće utakmice.