Kup Francuske

Senzacija u francuskom kupu: Doprvaka izbacio četvrtoligaš

FRANCUSKI četvrtoligaš Epinal priredio je senzaciju izbacivši u osmini finala nacionalnog kupa Lille s 2:1, dok je PSG rutinski prošao trećeligaša Pau pobijedivši ga 2:0.

Nakon Belforta, koji je u utorak izbacio Montpellier, Epinal je drugi četvrtoligaš koji se probio među osam najboljih momčadi francuskog kupa.

Francuski doprvak je poveo u osmoj minuti golom Loica Remyja, no domaćin je u nastavku okrenuo rezultat s dva gola, a oba je zabio Jean Krasso, i to u razmaku od šest minuta. Prvo je u 54. minuti izjednačio na 1:1, a u 61. je zabio za senzaciju. Domagoj Bradarić nije nastupio za goste.

Francuski prvak PSG je rutinski odradio gostovanje kod trećeligaša Paua, a strijelci su bili Leandro Paredes (25) i Pablo Sarabia (53). Ranije su plasman među osam najboljih izborili Rennes, St Etienne, Dijon i četvrtoligaš Belfort.