LIGE PETICE

Sheffield s tri komada potopio Chelsea i potpuno zakomplicirao utrku za Ligu prvaka

SHEFFIELD UNITED s 3:0 je na domaćem terenu slavio protiv Chelseaja u utakmici 35. kola engleskog Premiershipa te tako dodatno zakomplicirao borbu za Europu.

Da utakmica neće dobro završiti za momčad Franka Lamparda, vidjelo se već nakon prvog poluvremena u kojem je Sheffield došao do vodstva od 2:0.

David McGoldrick u 18. minuti i Oliver McBurnie u 33. minuti utakmice postigli su pogotke za domaću momčad. Činilo se da se Chelsea oporavlja i da bi mogao do bodova, ali onda je McGoldrick u 77. minuti postavio konačnih 3:0.

Komplicira se stanje na tablici

Chelsea je sada treći sa 60 bodova, bodom više od četvrtog Leicester Cityja i dva boda više od petog Manchester Uniteda, ali oba kluba imaju utakmicu manje pa bi u slučaju njihovih pobjeda momčad Franka Lamparda pala na peto mjesto koje zasad ne vodi u Ligu prvaka.

Podsjetimo, ako Međunarodni sportski sud u ponedjeljak potvrdi kaznu po kojoj će Manchester City biti izbačen iz Lige prvaka u sljedeće dvije sezone, onda će i petoplasirana momčad Premiershipa ostvariti plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Sheffield se ovom pobjedom primaknuo na četiri boda od petog Manchester Uniteda i stavio ozbiljan pritisak na momčad Olea Gunnara Solskjaera uoči okršaja sa Southamptonom u ponedjeljak.