Svjetski prvaci protutnjali u četvrtfinale Eura

NJEMAČKA je peti sudionik četvrtfinala Europskog prvenstva u Francuskoj. Svjetski prvaci razbili su Slovačku s 3:0 u Lilleu te će se za polufinale boriti s boljim iz dvoboja Engleske i Islanda, koji se igra sutra.

Momčad Joackima Lowa slavila je golovima Jeromea Boatenga u 8, Maria Gomeza u 43. te Juliana Draxlera u 63, dok je vratar Slovačke Matuš Kozačik uspio obraniti penal Mesutu Ozilu u 13. minuti.

Nijemci su tako upisali 18. pobjedu nad Slovacima u međusobnim duelima, a uspjeli su im se i osvetiti za poraz 1:3 u prijateljskom susretu na stadionu u Augsburgu uoči Eura 29. svibnja.

Boateng izvrsno kopirao Modrića

Od samog starta Njemačka je krenula silovito na gol Slovačke, koja je kapitulirala u 8. minuti. Toni Kross izveo je korner s lijeve strane, obrana Slovačke odbila je loptu, a na nju je naletio Jerome Boateng i na prvu, poput Luke Modrića protiv Turske, opalio s 25 metara i zabio u lijevi kut za veliko vodstvo svjetskih prvaka u Lilleu.

Ozil proslavio Kozačika

Samo četiri minute kasnije Martin Škrtel je naivno odgurnuo Maria Gomeza tijekom centaršuta, a sudac Szymon Marciniak dosudio je penal. Mesut Ozil mogao je povisiti na 2:0, ali je njegov udarac uspio obraniti vratar Matuš Kozačik. Sjajni veznjak šutirao je u desni kut, ali je Kozačik pročitao njegovu namjeru te odlično reagirao. Slovaci su uspjeli preživjeti potop u četiri minute.

Gomez kaznio promašaj Kucke

Čak 11 udaraca, od ukupno 14 u prvom poluvremenu, uputila je Njemačka na gol protivnika. A, Slovačka je prvi i jedini put zaprijetila u 40. minuti. Peter Pekarik odlično je centrirao s desne strane, a Juraj Kucka s pet metara glavom sjajno šutirao. No, nevjerojatni Manuel Neuer uspio je obraniti njegov šut pod prečku i spasiti svoju momčad.

I onda, samo tri minute kasnije, Slovačka je ponovno u nokdaunu. Julian Draxler fantastično je prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, nakon čega je majstorski poslužio Gomeza a napadač iz blizine zabio za 2:0 i miran odlazak na odmor.

Draxler stavio točku na i

Slovačka je u drugom poluvremenu pokušala smanjiti rezultat, ali je Neuer lako branio pokušaje Mareka Hamšika i Kucke iz slobodnih udaraca. Nijemci su se svjesno povukli, a onda u 63. minuti povećali vodstvo. Nakon kornera Krossa lopta se odbila od Matsa Hummelsa na lijevoj strani šesnaesterca do Draxlera, koji je iz voleja prekrasno zabio pod prečku i stavio točku na i.

Njemačka će se boriti za polufinale Europskog prvenstva protiv pobjednika dvoboja Engleska - Island, koji se igra sutra 21 sat.

NJEMAČKA - SLOVAČKA 3:0

Strijelci: 1:0 Boateng (8), 2:0 Gomez (43), 3:0 Draxler (63)

Žuti kartoni: Kimmich 46, Hummels 67. (Njemačka), Škrtel 13, Kucka 91. (Slovačka)

Pred 47.000 gledatelja na stadionu Pierre-Mauroy u Lilleu sudio je Poljak Szymon Marciniak.

NJEMAČKA: Neuer - Kimmich, Boateng (Howedes 72), Hummels, Hector - Kross, Khedira (Schweinsteiger 76) - Muller, Ozil, Draxler (Podolski 72) - Gomez

SLOVAČKA: Kozačik - Pekarik, Škrtel, Durica, Gyomber (Salata 84) - Hrošovsky, Skriniar, Hamšik - Kucka, Weiss (Gregus 46), Duriš (Šestak 64)

Tijek utakmice:

93' Kraj utakmice! Njemačka je razbila Slovačku s 3:0 i plasirala se u četvrtfinale Eura!

87' Hector je pokušao asistirati za Gomeza, no ovog puta to nije prošlo.

76' Iz igre izlazi Sami Khedira, a u igru ulazi Bastian Schweinsteiger.

72' Benedikt Howedes mijenja Boatenga, a Lucas Podolski ulazi umjesto Draxlera.

67' Hummels je zbog prekršaja dobio žuti karton.

64' Iz igre za Slovačku izlazi Michal Duriš, a mijenja ga Stanislav Šestak.

63' GOOOOOL za NJEMAČKU! Strijelac je JULIAN DRAXLER! Lopta se nakon kornera odbila od Matsa Hummelsa na lijevu stranu šesnaesterca, gdje je usamljeni Draxler iz voleja prekrasno zabio pod prečku za 3:0!

56' Kucka je pokušao iz slobodnog udarca, no njegov pokušaj završio je preko gola.

54' Hamšik je opalio iz slobodnog udaraca, ali preko gola.

49' Marek Hamšik proigrao je Kucku na rubu šesnaesterca, ali je udarac veznjaka lako obranio Neuer.

46' Joshua Kimmich dobio je žuti karton zbog prekršaja.

46' Početak drugog poluvremena. U svlačionici je ostao Vladimir Weiss, a zamijenio ga je Jan Greguš.

46' Kraj prvog poluvremena. Nijemci imaju veliku prednost.

43' GOOOOL za NJEMAČKU! Strijelac je MARIO GOMEZ! Julian Draxler sjajno je prošao po lijevoj strani, zatim je asistirao za Gomeza, koji je iz blizine zabio za 2:0!

40' Velika prilika za Slovačku! Prvi udarac na gol Njemačke i velika prilika! Peter Pekarik sjajno je centrirao s desne strane, Juraj Kucka šutirao glavom, a Neuer nevjerojatno obranio njegov udarac!

32' Njemačka je do sada uputila čak 11 udaraca prema golu Slovačke, koja ni jednom nije šutirala na gol Manuela Neura.

24' Velika prilika za Njemačku! Nakon skoka Gomeza lopta se odbila do Ozila, koji je s 10-ak metara sjajno šutirao, ali je lopta završila tik pored lijeve vratnice! Nijemci dominiraju!

18' Pokušao je Ozil s desne strane iz prve, ali je njegov pokušaj završio preko gola.

13' OZIL JE PROMAŠIO PENAL! Vratar Slovačke Matuš Kozačik obranio je penal Mesutu Ozilu, koji je šutirao u desnu stranu, ali je Kozačik sjajno intervenirao i spasio svoju momčad potopa na startu!

12' PENAL za NJEMAČKU! Martin Škrtel odgurnuo je Maria Gomeza tijekom centaršuta i dobio žuti karton, a sudac Marciniak pokazao na bijelu točku!

8' GOOOOL za NJEMAČKU! Strijelac je JEROME BOATENG! Toni Kross izveo je korner s lijeve strane, obrana Slovačke odbila je loptu na 20 metara, gdje je Boateng u stilu Luke Modrića uhvatio volej i uz devijaciju pogodio donji lijevi kut za veliko vodstvo!

1' Utakmica je počela. Sudac je Szymon Marciniak iz Poljske.