Hrvatska - Gruzija 18:00

Tko će igrati danas? Dalić izlazi u susret Dinamu

POSLJEDNJU utakmicu u 2019. godini Hrvatska igra protiv Gruzije od 18 sati u Puli.

U prijateljskoj utakmici na Aldu Drosini Zlatko Dalić izvest će kombinirani sastav. U odnosu na kvalifikacijsku utakmicu protiv Slovačke (3:1) nema Luke Modrića (dobio poštedu i vratio se u Madrid) i Josipa Brekala (prebačen u mladu reprezentaciju).

Dinamo u pet dana ima dvije jako bitne utakmice

Poštedu bi trebao dobiti i Bruno Petković. Napadač Dinama nakon Slovačke požalio se na lakšu ozljedu i propustio je jučerašnji trening. Iz Dinama se nadaju da će im Dalić izaći u susret i da neće danas koristiti Petkovića kojeg u petak čeka derbi s Hajdukom, a u utorak dvoboj Lige prvaka na San Siru.

Na klupu će i Dino Perić, drugi dinamovac koji je protiv Slovačke igrao od prve minute, dok bi protiv Gruzijaca priliku od početka trebali dobiti njegovi klupski suigrači Dominik Livaković i Mislav Oršić.

Ispred Livakovića u zadnjoj liniji očekuju se Bartolec, Škorić, Ćaleta-Car i Barišić. U vezni red bi trebali uskočiti oni koji nisu počeli protiv Slovačke (Badelj, Kovačić i Pašalić). Na lijevom krilu Oršić, na desnom današnji kapetan Perišić, a u napadu Rebić.

Po propozicijama dopušteno je šest zamjena, a na klupi bi trebali uz Petkovića i Perića ostati i Kalinić, Sluga, Juranović, Jedvaj, Melnjak, Brozović, Rog i Vlašić.

Hrvatska - Gruzija 1:1 u pobjedama

Gruzija je u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo napravila dva iznenađenja i na svom travnjaku bez golova odigrala s Danskom i Irskom. Minimalno je poražena u Švicarskoj i Irskoj, a jedini težak poraz doživjela je u Danskoj (5:1).

Protiv Gruzije su hrvatski reprezentativci odigrali dvije utakmice u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini. U Tbilisiju su poraženi 1:0 pogotkom Kobiašvilija u 90. minuti, dok su u Splitu slavili preokretom kada su bitna tri boda osigurali Mandžukić i Kalinić u 76. i 78. minuti.