U izjednačenoj utrci Kenijac Bungei okitio se zlatom na 800 metara

KENIJSKI srednjeprugaš Wilfried Bungei osvojio je zlatnu medalju u utrci 800 metara na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Bungei je ostvario najbolje vrijeme sezone i 1:44.65 mu je bilo dovoljno za najsjajniju olimpijsku medalju. Inače, utrka je bila napeta jer je mnogo atletičara u zadnjih 200 metara utrčalo potpuno poravnato.

Stoga ne čudi što je pet najboljih bilo smješteno u razmaku od samo pola sekunde. Iza Bungeija se do srebra probio Sudanac Ahmed Ismail, dok je i bronca otišla u Keniju - Alfredu Yegu.

Kanađaninu Reedu je bronca pobjegla za 12 stotinki, a Kamelu iz Bahreina za 13 stotinki.

Olimpijske igre, 800m, atletičari:

1. Wilfried Bungei (Ken) 1:44.65

2. Ismail Ahmed Ismail (Sud)1:44.70

3. Alfred Yego (Ken) 1:44.82

Kenijka najbolja na 1500 metara

Nancy Jebet Langat je olimpijska pobjednica u Pekingu u utrci na 1500 metara, a preostale dvije medalje su osvojile ukrajinske atletičarke.

Langat je posredstvom sjajnog finiša u zadnjih sto metara osvojila zlatnu medalju, a najveće razočarenje je Maryam Yusuf Jamal iz Bahreina koja je dugo vremena pratila ritam Langat, ali je potpuno pukla u zadnjih pedeset metara.

To su iskoristile Irina Liščenko i Natalija Tobias, dvije Ukrajinke, koje su na kraju postale srebrna i brončana u Pekingu. Jamal je na kraju završila tek na petom mjestu.