WTA NOTTINGHAM

Vekić u Nottinghamu svladala Slovenku za plasman u 2. kolo

HRVATSKA tenisačica Donna Vekić plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Nottinghamu nakon što je u 1. kolu pobijedila Slovenku Dalilu Jakupović 6:2, 6:7 (5), 6:0.

Vekić, koja je osvojila turnir u Nottinghamu 2017. godine, do pobjede protiv 28-godišnje Slovenke stigla je za sat i 50 minuta igre.

Hrvatska tenisačica je u prvom setu tri puta oduzimala servis suparnici, a jednom izgubila servis za konačnih 6:2. U drugom setu obje su tenisačice po tri puta gubile svoj servis pa je set razriješen u trinaestoj igri. Jakupović je u tiebreaku povela 3:0, Vekić je izjednačila na 4:4, međutim Slovenka je dobila iduća dva poena za vodstvo 6:4. Donna je smanjila na 6:5, no Jakupović je dobila idući poen za 7:5 i 1:1 u setovima.

Izgubljeni set kao da je naljutio mladu hrvatsku tenisačicu pa je odlučujući, treći set osvojila je bez izgubljenog gema uz tri breaka.

Vekić će u 2. kolu igrati protiv pobjednice susreta Francuskinje Chloe Paquet i Indijke Ankite Raina.