NBA LIGA

VIDEO Clippersi protiv prvaka napravili najveći preokret u povijesti play-offa

BRANITELJI NBA naslova izgledali su kao da će dobiti još jednu laganu utakmicu i povesti 2:0 protiv LA Clippersa u prvom krugu doigravanja, stvorili 31 poena prednosti, a onda dopustili najveći preokret u povijesti doigravanja.

Clippersi se nisu predavali, malo pomalo nagrizli su zaostatak i poveli tricom Landryja Shameta 16,5 sekundi prije kraja. Nakon što je Curry promašio tricu na drugoj strani, Montrezl Harrell je slobodnim bacanjima zapečatio senzacionalni preokret Clippersa, koji su u drugom poluvremenu zabili čak 85 koševa. Snimku pogledajte OVDJE.

Lou Williams zabio je 36, Harrell 25, ali bez ijednog promašaja iz igre (9/9), a Gallinari 24 koša. Kod Warriorsa najviše su postigli Curry (29) i Durant (21).

Amerikanci su nakon utakmice izračunali da su Clippersi sedam i pol minuta prije kraja treće četvrtine, kad je bilo 31 razlike, imali 0,01% šanse za pobjedu, ali eto, ni to ih nije spriječilo...

Warriorsi su već nakon četiri minute ostali bez DeMarcusa Cousinsa, koji je ozlijedio bedreni mišić, a samu završnicu propustio je i Kevin Durant, koji je u pretposljednjoj minuti ispao zbog šestog prekršaja, i to u napadu, a poslije utakmice je izbjegao medije prije odlaska iz dvorane.

Ivica Zubac nije sudjelovao u ovom preokretu. Točnije, u igri je proveo manje od devet minute jer nakon ozljede DeMarcusa Cousinsa nije bio idealno rješenje za nižu petorku Warriorsa. Završio je susret s dva poena i dva skoka prije nego što su Clippersi krenuli u preokret.