KOŠARKA

VIDEO Hezonja brutalno zakucao. Čak su mu i protivnički navijači pljeskali

HRVATSKI košarkaš Mario Hezonja debitirao je u prvoj predsezonskoj utakmici svog Portland Trail Blazersa. Pri rezultatu 94:105 u domaćem porazu od Denver Nuggetsa ušao je s klupe i za 20 minuta ubacio 12 poena (šut za dva 3:5, trica 0:2, slobodna bacanja 6:6) uz šest skokova i dvije asistencije i postao najbolji strijelac svoje momčadi na utakmici.

Hezonja je uspio i atraktivnim potezom podići cijelu dvoranu na noge, sjajno je zakucao, a čak su mu i protivnički navijači pljeskali.

Hrvatski reprezentativac Dario Šarić u svom je prvom nastupu u dresu Phoenix Sunsa u predsezonskoj utakmici NBA lige startao u početnoj petorci te je za 17 minuta postigao četiri koša (šut za dva 0:3, trica 1:2, slobodna bacanja 1:2) uz sedam skokova i jednu asistenciju u 111:106 domaćoj pobjedi protiv svoje bivše momčadi Minnesota Timberwolvesa. Luka Šamanić ostao je na klupi San Antonio Spursa koji su izgubili na gostovanju kod Miami Heata sa 107:89.