NBA

VIDEO Hezonja drugi najbolji strijelac u porazu Knicksa, debitirao novi trojac

NEW YORK KNICKS nastavljaju opravdavati epitet najgore momčadi lige. U nedjelju navečer u Madison Square Gardenu debitirao je novi trojac Knicksa - DeAndre Jordan, Wes Matthews i Dennis Smith Jr., ali je unatoč tome upisan 13. poraz u nizu. Memphis je pobijedio 96:84.

Posljednji put Knicksi su slavili 5. siječnja i to na gostovanju kod L.A. Lakersa.

U susretu dviju momčadi koje se nalaze u lošoj formi Memphis je tek u nastavku stvorio dvoznamenkastu prednost, dok je prvo poluvrijeme bilo izjednačeno. Mike Conley ponovno je briljirao s 25 poena, osam skokova i sedam asistencija. Marc Gasol u pobjedu gostiju iz Memphisa ugradio je 24 poena, devet skokova i pet asistencija, a vrlo dobri bili su Justin Holiday s 19, odnosno Jaren Jackson Jr. sa 16 poena.

Domaćine je predvodio Kevin Knox sa 17 poena, a drugi strijelac momčadi bio je Mario Hezonja. Hrvatski košarkaš na parketu je proveo 22 minute, upisao 14 poena (5-8, trica 2-4, sl. bacanja 2-4), osam skokova, po asistenciju i osvojenu loptu te dva izgubljena posjeda.

Poseban trenutak za Hezonju bio je krajem prve četvrtine kada je sa sirenom zabio za tri poena i poravnanje 19-19 nakon prvih 12 minuta utakmice.

VIDEO HEZONJINE TRICE SA SIRENOM POGLEDAJTE OVDJE

Debitantski trojac nije se baš proslavio pred novom publikom. Dennis Smith Jr. ubilježio je osam poena i šest asistencija, dok je Wesley Matthews ostao na pet poena u teškoj šuterskoj večeri (2-8 za dva, 1-7 za tri).

Jedini je u formi ostao DeAndre Jordan koji je s novim double-double učinkom od po 12 poena i skokova donekle pokazao zašto je doveden u Knickse.