PREMIERSHIP

VIDEO Pochettino mobitelom naručio zamjenu, Spursi odmah zabili za izjednačenje

Screenshot: Twitter

LIVERPOOL je došao do dramatične pobjede protiv Tottenhama 2:1 u samoj završnici derbija 32. kola engleskog Premiershipa koji je mogao odlučivati o prvaku Engleske.

Za takav scenarij trebali su Spursi iznenaditi Redse na Anfieldu i uzeti im bodove, pa bi Manchester City vikend okončao na prvom mjestu i imao utakmicu viška, ali to se nije dogodilo.

Blizu su bili gosti iz Londona remiju, čak i pobjedi protiv Liverpoola, ali su kapitulirali u 90. minuti.

LIVERPOOL - TOTTENHAM 2:1 Dramatičan derbi odlučen komičnim autogolom

No događaj o kojem će se još jako dugo pričati dogodio se u 67. minuti. Kako izdržava kaznu zbog vrijeđanja sudaca, Mauricio Pochettino derbi je pratio s tribina. To Argentinca nije spriječilo da utječe na promjene u igri svoje momčadi. Imao je uz sebe pomoćnika koji je na laptopu pratio razvoj situacije i pomagao mu, a onda je u jednom trenutku Pochettino izvadio mobitel i nazvao drugog pomoćnika, onog koji je sjedio na klupi.

Zamolio ga je da mobitel preda trećem pomoćniku, pa je tek njemu prenio instrukcije, odnosno "naručio" zamjenu. Izašao je stoper Davinson Sanchez, a u igru ušao Heung-Min Son, a Tottenham je tri minute kasnije izjednačio nakon sjajne akcije koju je s centra započeo Harry Kane, a dovršio Lucas Moura.

Postavlja se pitanje nakon Pochettinove reakcije - ima li smisla kazna koja udalji trenera od momčadi ako, služeći ovakvim trikovima, i dalje može utjecati na promjene u svojoj ekipi.

VIDEO Pochettinovog poteza možete pogledati ovdje.