real madrid

VILLARREAL - REAL 2:2 Čudesan potez Jovića i asist Modrića za Balea spasili Real

VILLARREAL i Real su odigrali 2:2 u utakmici trećeg kola Primere. Da je Real u velikoj krizi, potvrdilo je i gostovanje kod Villarreala.

Prošla sezona za Real bila je najgora sezona u povijesti. U Ligi prvaka ispali su još u osmini finala, krahirali su i u kupu, a u prvenstvu su iza Barcelone ostali kratki rekordnih 19 bodova.

Zinedine Zidane je bio svjestan što ga čeka kad je prihvatio poziv Florentina Pereza i pristao vratiti se u Madrid. Znao je da je ova momčad dala sve što je mogla i plan je bio jasan - izgurati prošlu sezonu na najbolji mogući način, a onda na ljeto napraviti totalnu rekonstrukciju momčadi i krenuti u pohod na nove trofeje. Real je ovo ljeto na pojačanja potrošio skoro 400 milijuna eura, ali izgleda da će njegovi navijači proživljavati još jednu tmurnu sezonu.

Kriza Reala u novoj sezoni nastavila se i na gostovanju kod Villarreala. Madriđani su odigrali 2:2, dva puta su gubili, a oba gola je zabio uoči početka sezone otpisani Gareth Bale.

Domaćin je puno bolje otvorio utakmicu i poveo je golom Morena u 12. minuti. Real je do kraja poluvremena nešto pokušavao, ali sve je to bilo slabo, a onda se igrala sudačka nadoknada prvog dijela kad je Bale izjednačio nakon zaista čudesnog poteza Luke Jovića. Mladi Srbin je fantastično petom proigrao Carvajala, a ovaj pronalazi samog Balea koji s tri metra lagano posprema u mrežu za 1:1.

U nastavku je Zidane uveo Luku Modrića, a izvadio je Jovića, no do preokreta nije mogao. Gosti su u 63. minuti zabili, ali se oglasio VAR i poništio im je gol. A onda, umjesto preokreta, Villarreal zabija i drugi gol. Nakon jednog odbijanca Moi Gomez je zabio za velikih 2:1 Žute podmornice.

Ipak, kad su mnogi mislili da je to kraj, da se Real neće vratiti, opet se pojavio Gareth Bale i spasio je Zidanea. Modrić je asistirao Velšaninu koji je lijepo pogodio u 86. minuti za konačnih 2:2.

Na kraju je Bale dobio dva žuta u sudačkoj nadoknadi i zaradio je isključenje.