
U POLICIJSKOM pritvoru završio je 18-godišnjak koji je u ponedjeljak u Jastrebarskom bez položenog vozačkog ispita automobilom bježao policajcima i pritom vozio u suprotnom smjeru, oduzimao prednost, pretjecao kolone i ugrožavao pješake.
Prema podacima policije, mladić je u ponedjeljak oko 16 sati bez vozačke dozvole upravljao Alfa Romeom varaždinskih oznaka. Nakon što su ga u prometnom prekršaju u Ulici Franje Tuđmana zamijetili policajci, 18-godišnjak se oglušio na njihove signale da se zaustavi te je s namjerom bijega nastavio s vožnjom.
Policajci su ga ganjali sve do njegove kuće, gdje su ga i uhitili
Bježeći od policije u više je navrata drugim sudionicima oduzeo prednost prolaska, pretjecao kolonu vozila, vozio u suprotnom smjeru, kao i u neposrednoj blizini pješaka, čime je izazvao opasnost za život drugih sudionika u prometu. Vožnju je nastavio sve do Gornje Reke gdje su ga, ispred njegove kuće, uhitili policajci i doveli u policijsku postaju na kriminalističko istraživanje.
Nakon dovršenog istraživanja osumnjičeni je predan pritvorskom nadzorniku dok je kaznena prijava dostavljena nadležnom državnom odvjetništvu.

Pročitajte još
