U Ohiju pokušali spasiti čovjeka da se ne utopi pa se i oni utopili. Petero mrtvih
DVIJE žene i trojica muškaraca utopili su se u američkoj saveznoj državi Ohio.
Prema podacima Ureda šerifa okruga Delaware, tragedija se dogodila u nedjelju navečer na rijeci Scioto, kod akumulacijskog jezera O'Shaughnessy, oko 16 kilometara sjeverozapadno od Columbusa, glavnog i najvećeg grada savezne države Ohio.
Skupina od najmanje sedam osoba - dva para, njihov odrasli prijatelj i dvoje djece - boravila je uz obalu rijeke u vrijeme zalaska sunca. "Dio njih je pecao, kada je jedna od odraslih osoba ušla u rijeku kako bi plivala", rekao je šerif Jeffrey Balzer.
Dijete dotrčalo do ceste i zaustavilo automobil
Kada se plivač počeo boriti da ostane na površini, još dvije odrasle osobe pokušale su mu pomoći, no i same su počele tonuti. "Nakon toga još dvije odrasle osobe pokušale su ih spasiti, prije nego što je svih petero nestalo u rijeci", naveo je Balzer novinarima na konferenciji za medije.
"Nije neuobičajeno da se jedna osoba počne utapati, a drugi je pokušaju spasiti, iako za to nemaju potrebne vještine, pa na kraju imamo više smrtnih slučajeva", naglasio je šerif.
Vlasti su o nesreći obaviještene nakon što je jedno od dvoje djece dotrčalo do obližnje ceste i zaustavilo automobil. Vozaču je reklo da mu je "obitelj u rijeci". Na mjesto događaja odmah su upućene hitne službe, koje su brzo pronašle dvije žene i izvukle ih iz vode. Nedugo potom proglašene su mrtvima u obližnjoj bolnici.
Tijela trojice nestalih muškaraca pronađena su sljedećeg dana. Šerif je rekao da je dvoje djece, oboje mlađe od deset godina, nakon tragedije preuzela lokalna služba za zaštitu djece.