Afrički kup nacija ostao bez prvog favorita: Nigerija izbacila Obalu Bjelokosti

• Nigerija - Obala Bjelokosti 2:1
Piše: A. Ha.
nedjelja, 3.2.2013. 19:12

OBALA BJELOKOSTI, prvi favorit Afričkog kupa nacija, ispala je u četvrtfinalu od Nigerije s 2:1.

Nigerija je povela u 43. minuti pogotkom Emmanuela Emenikea s 30 metara iz slobodnjaka. Izjednačio je Cheick Tiote nakon asistencije Didera Drogbe, a pobjedu Nigeriji donio je Sunday Mba u 78. minuti.

U polufinalu će Nigerija igrati protiv Malija koji je nakon jedanaesteraca izbacio domaćina Južnu Afriku. U drugom polufinalu igrat će Gana protiv Burkine Faso koja je nakon produžetaka s 1:0 pobijedila Togo.