• Odigrana je posljednja utakmica 14. kola Primere
  • Athletic je slavio kod Malage s 2:1
Piše: V.B.
utorak, 26.11.2013. 08:00

U PONEDJELJAK navečer odigrana je posljednja utakmica 14. kola Primere. Athletic Bilbao svladao je Malagu na La Rosaledi s 2:1.

Malaga je stigla u vodstvo u 38. minuti nakon sjajne akcije i gola Juanmija, međutim vodstvo su domaćini držali svega pola sata. U 68. minuti nakon kornera Mikel San Jose smjestio je loptu u  gol.

Da stvar bude gora po igrače Malage, sedam minuta prije kraja ostali su s igračem manje. Drugim žutim kartonom isključen je Francisco Portillo. Konačni rezultat postavio je Iker Muniain četiri minute prije kraja.

Bila je ovo prva ligaška pobjeda Athletica u Malagi nakon 12 godina. S ova tri boda momčad iz Bilbaoa popela se na pet mjesto prvenstvene ljestvice. Malaga je 14-ta.