ATLETIKA: NIJEMCI I RUSKINJE POBJEDNICI EUROPSKOG KUPA

Piše:
nedjelja, 20.6.2004. 19:05
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Atletičari Njemačke i atletičarke Rusije pobjednici su Europskog atletskog kupa danas završenog u poljskom Bydgoszczu. L

Nijemci su nakon pet godina opet najjača atletska reprezentacija Europe, slavili su nakon 20 disciplina sa 107.5 bodova ispred Francuza (105) i domaćina Poljaka (104).

Ruskinje su do već osmog naslova zaredom stigle sa ogromna 142 boda, daleko više od Ukrajinki (97) i Francuskinja (92.5).

Iz prve jakosne skupine ispali su Šveđani i Nizozemci, te Španjolske i Britanke.

Rezultati drugoga dana Europskog atletskog kupa u poljskom Bydgoszczu:

MUŠKI:

200 m:

1. Christian Malcolm (VBR) 20.56; 2. Johan Wissman (Šve) 20.61; 3. Marco Torrieri (ITA) 20.62

110 m prepone:

1. Robert Kronberg (Šve) 13,58; 2. Tomasz Scigaczewski (Pol) 13,66; 3. Andrew Turner (VB) 13,68

800 m:

1. Florent Lacasse (Fra) 1:45,19; 2. Ren? Herms (Njem) 1:45,27; 3. Dimitri Bogdanov (Rus) 1:45,64

3000 m zapreke:

1. Bouabdallah Tahri (Fra) 8:23,40; 2. Jakub Czaja (Pol) 8:25,51; 3. Giuseppe Maffei (Ita) 8:27,53

TROSKOK:

1. Christian Olsson (Šve) 17,30 m; 2. Danila Burkenja (Rus) 17,28; 3. Philipps Idowu (VB) 17,10

DISK:

1. Michael M?llenbeck (Njem) 64,42 m; 2. Rutger Smith (Niz) 63,68; 3. Carl Myerscough (VB) 61,68

3000 m: 1. Wolfram M?ller (Njem) 8:04,37; 2. Gert-Jan Liefers (Niz) 8:04,41; 3. Vjačeslav Šabunjin (Rus) 8:05,92

MOTKA:

1. Romain Mesnil (Fra) 5,75 m; 2. Patrik Kristiansson (Šve) 5,70; 3. Lars B?rgeling (Njem) 5,65

KOPLJE:

1. Aleksander Ivanov (Rus) 82,55 m; 2. Peter Esenwein (Njem) 82,43; 3. Francesco Pignata (Ita) 76,87

ŠTAFETA 4x400 m:

1. Njemačka 3:01.78 (Schultz, Gaba, Faller, Swillims); 2. Rusija 3:01.88; 3. Poljska 3:02.05



POREDAK:

1. Njemačka 107,5 bodova

2. Francuska 105

3. Poljska 104

4. Velika Britanija 102,5

5. Rusija 99

6. Italija 72

7. Švedska 67

8. Nizozemska 62

ŽENE:

5000 m:

1. Paula Radcliffe (VBR) 14:29.11; 2. Lilja Šobuhova (RUS) 14:52.19; 3. Sabrina Mockenhaupt (NJEM) 15:23.50

1500 m:

1. Iris Fuentes-Pila (Špa)4:08.05; 2. Maria Martins (FRA) 4:08.12; 3. Juliya Kosenkova (RUS) 4:08.59



3000 m zapreke:

1. Elodie Olivares (Fra) 9:41,81; 2. Ljubov Ivanova (Rus) 9:44,95; 3. Rosa Morato (Špa) 9:51,08

DALJ:

1. Irina Simagina (Rus) 6,91 2. Kelly Sotherton (VB) 6,68; 3. Yiannoula Kawetzi (Grč) 6,56.

200 m:

1. Muriel Hurtis (Fra) 22,78; 2. Natalja Antiukh (Rus) 22,83; 3. Anžela Kravčenko (Ukr) 23,10

VIS:

1. Jelena Slusarenko (Rus) 2,04 m; 2. Irina Mihajličenko (Ukr) 1,92; 3. Ariane Friedrich (Njem) 1,92

100 m prepone:

1. Olena Krasovska (Ukr) 12,78; 2. Irina Ševčenko (Rus) 12,91; 3. Glory Alozie (Špa) 12,95.

KLADIVO:

1. Irina Sekačova (Ukr) 71,91 m; 2. Olga Kuzenkova (Rus) 70,89; 3. Betty Heidler (Njem) 70,05

KUGLA:

1. Olga Rjabinkina (Rus) 18,92 m; 2. Kalliopi Ouzouni (Grč) 18,45; 3. Nadine Kleinert (Njem) 18,44

ŠTAFETA 4x400 m:

1. Rusija 3:26.04 (Jesipčuk, Ivanova, Bakhvalova, Levina); 2. Ukrajina 3:26.28, 3. Grčka 3:26.33

POREDAK:

1. Rusija 142

2. Ukrajina 97

3. Francuska 92,5

4. Njemačka 92

5. Poljska 86,5

6. Grčka 79

7. Španjolska 66

8. Velika Britanija 63

(Hina) xrš yrš

Komentari
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.


Vezano
Vijesti  |  Tagovi
  • Nema vezanih vijesti
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije