Europa liga

Bazina i Bilić među strijelcima u 5:0 pobjedi Rapida

četvrtak, 30.8.2007. 23:15

Bečki Rapid plasirao se u prvo kolo Kupa UEFA-e svladavši Dinamo iz Tbilisija ukupno s 8-0.

Nakon što je austrijska momčad slavila u prvoj utakmici na gostovanju s 3-0, bila je još uvjerljivija pred svojim navijačima pogodivši vrata protivnika čak pet puta.

Strijelci prvih dvaju pogodak u uzvratu bili su Hrvati, najprije je u 33. minuti mrežu Dinama pogodio Mario Bazina, a potom je i Mate Bilić svladao golmana, deset minuta nakon što je započelo drugo poluvrijeme.

Gosti iz Tbilisija imali su u sudačkoj nadoknadi priliku da postignu barem počasni pogodak, no Mikheil Khutsishvili zapucao je najstrožu kaznu.

Rezultati uzvratnih utakmica 2. pretkola Kupa UEFA (u zagradama su rezultati prvih susreta):

Blackburn - MyPa 2:0 (1:0)
GKS Belchatow - Dnipro 2:4 (1:1)
Zrinjski - Rabotnički 1:2 (0:0)
Helsingborg - Drogheda Utd 2:0 (1:1)
Jablonec - Austria 1:1 (3:4)
Hapoel Tel-Aviv - Široki Brijeg 3:0 (3:0)
Rapid Beč - Dinamo Tbilisi 5:0 (3:0)
Standard - Käerjeng 1:0 (3:0)