NBA

Četiri koša Kasuna u pobjedi Magica, Jazeeri poraženi

četvrtak, 23.12.2004. 09:44

ORLANDO je napokon prekinuo neugodan niz poraza od San Antonio Spursa. Nakon sedam uzastopnih poraza od Spursa, sinoć je Orlando na svom terenu slavio 93:87.

Utakmica je odlučena u posljednje četiri minute i 20 sekundi. Kod minimalnog vodstva 78-76 Orlando je naparavio niz od 12-2 i dvije minute prije kraja imali su nedostižno vodstvo 90-78.

Najbolji pojedinac domaćina bio je Steve Francis sa 29 koševa. Turčin Hedo Turkoglu ubacio je 16, a Grant Hill 13 poena. Mario Kasun je na terenu proveo 13 minuta, postigavši 4 koša i 3 skoka.

Spurse je predvodio Tim Duncan sa 24 koša.

Giričekov Utah je poražen na gostovanju u Torontu 86-98. Domaćini su bili koncentriraniji u prvom poluvremenu i na odmor su otišli sa 13 poena prednosti (50-37). U trećoj četvrtini Utah je uspio smanjiti zaostatak na četiri koša i držao je utakmicu u neizvjesnoti sve do četiri minute i 15 sekundi prije kraja.

Tada su se domaćini uspjeli "odlijepiti" i u posljednje dvije minute ušli su sa devet koševa viška. Torontu je ovo bio četvrti susret od prodaje Vincea Cartera New Jerseyu i za sada se može reći da im gubitak njihove najveće zvijezde nije škodio, jer su u tom razdoblju ostvarili dvije pobjede i isto toliko poraza.

Odlaskom Cartera ulogu prvog strijelca preuzeo je Donyell Marshall, koji je Utahu ubacio 22 koša. Chris Bosh dodao je 18 poena.

Carlos Boozer sa 29 koševa i 10 skokova bio je najbolji igrač Jazzera, dok je hrvatski reprezentativac Gordan Giriček za 16 minuta upisao 4 koša i 2 skoka.

Allen Iverson nije uspio stati uz bok legendama kao što su Wilt Chamberlain i Michael Jordan, koji su na tri utakmice zaredom uspjeli ubaciti 50 ili više poena. Iverson je u prethodna dva susreta ubacio 54, odnosno 51 koš, a protiv Indiane se zaustavio na 40 poena.

No, i to je bilo dovoljno za pobjedu njegovih Sixersa 102-90. U posljednja tri susreta Iverson je ukupno zabio 145 koševa, i time je srušio vlastiti rekord iz sezone 1997/1998., kada je u tri utakmice ubacio 134 poena.

Kod Indiane istaknuo se Reggie Miller sa 30 koševa.

Chicago Bullsi, koji su katastrofalno započeli ovu sezonu, upisali su petu pobjedu u nizu, svladavši u gostima aktualne prvake Detroit Pistonse 89-82. Prvi strijelac Bullsa bio je Ben Gordon sa 19 poena, a Chauncey Billups je ubacio 32 za Detroit.

New Jersey Netsi su zahvaljujući Richardu Jeffersonu dobili Cleveland Cavalierse 92-90. Jefferson je imao učinak karijere, postigavši 42 poena, a osam desetinki prije kraja ubacio je i odlujučujući koš. Zoran Planinić još se oporavlja od ozljede ruke.

Najbolji igrač Clevelanda LeBron James bio je blizu "triple-doublea". Ubilježio je 23 koša te po 9 skokova i dodavanja.