NBA

Curry ponovno oduševio svijet, Bogdanović drugu utakmicu zaredom promašio sve što je šutirao

• Porazi Bogdanovića i Hezonje
  • Curry s 38 poena srušio Sacramento
Piše: A.Ha.
nedjelja, 10.1.2016. 08:29

ORLANDO je sinoć upisao 18. poraz u sezoni. Washington je na Floridi slavio sa 105:99.

Do 12. pobjede zaredom Washington je protiv Orlanda stigao na krilima Johna Walla koji je utakmicu završio s 24 poena i 10 asistencija. Poen manje za domaće je zabio Nikola Vučević. Mario Hezonja je za Orlando odigrao 22 minute, te postigao sedam poena uz šut 2-3. Uhvatio je i tri skoka, te imao tri asistencije.

Poraz Bogdanovića

Detroit je sa 103:89 pobijedio Brooklyn za koji je ponovno lošu utakmicu odigrao Bojan Bogdanović. Hrvatski košarkaš promašio je svih pet šuteva za 23 minute na parketu, te je ostao bez poena. Druga je to utakmica zaredom u kojoj je promašio sve šuteve. Andre Drummond predvodio je Detroit s 23 poena i 11 skokova.

Curry zablistao s 38 poena

Na krilima Stepha Curryja Golden State je stigao do nove pobjede. Sa 128:116 slavio je u Sacramentu. Curry je postigao 38 poena, od čega osam trica, te imao 11 asistencija. Draymond Green, koji ove sezone igra nevjerojatno, dodao je 25 poena i devet skokova. U poraženoj momčadi DeMarcus Cousins je postigao 33 poena, a upravo je njegov četvrti prekršaj u trećoj četvrtini, zbog kojeg je morao na klupu nekoliko minuta, odlučio pobjednika.

Horford srušio Chicago

Atlanta je na svom parketu sa 120:105 pobijedila Chicago uz utakmicu sezone Ala Horforda, koji je postigao 33 poena. Već u drugoj četvrtini Atlanta je imala 19 poena prednosti i tada je bilo jasno da će prekinuti niz Chicaga od šest pobjeda. Najbolji u poraženoj momčadi bio je Jimmy Butler s 27 poena.

Clippersima sjajno ide bez Griffina

Los Angeles Clippersi stigli su do osme pobjede zaredom, slavili su 97:83 protiv Charlottea iako igraju bez najboljeg strijelca Blakea Griffina. Clipperse je vodio Chris Paul s 25 poena i sedam asistencija.