Desetkovani hajduci gosti Varaždina: "Valjda će nam se večeras otvoriti"

• Splićani su se oprostili od trofeja ove sezone
  • Varaždinci na svom terenu nisu nijednom izgubili u 11 utakmica
Piše: M.Č.
subota, 9.4.2011. 10:06

LIŠENI bilo kakvog rezultatskog imperativa nogometaši Hajduka večeras (20:15) u derbiju kola gostuju kod Varaždina.

Prvenstvo je gotovo, jer Dinamo uoči zadnjih sedam rundi bježi nedostižnih deset bodova, a u godini 100. rođendana kluba Bijeli su se odavno oprostili i od obrane Kupa (Istra ih je jesenas u produžecima nokautirala na Poljudu).

U takvoj situaciji Goran Vučević najavio je uoči puta u barokni grad kako će priliku do kraja sezone dobiti i igrači s manjom minutažom, pa se tako večeras, u odsustvu Vejića, Buljata, Trebotića i Anasa Sharbinija od prve minute očekuju Maloča, Jonjić, Krešo Ljubičić i dijete Varaždina - Sačer, koji bi zajedno s Tičinovićem i Vukušićem trebao činiti napadački tercet.

Unatoč kartonima, ozljedama i ostalim problemima u momčadi, Vučević je najavio da će inzistirati na pobjedi: "Nikad nisam bio niti ću ikada biti zadovoljan remijem. Varaždin je dobra ekipa, ali zbog svoje mladosti skloni su oscilacijama, i nadam se da će moji igrači danas to iskoristiti", rekao je trener Bijelih.

"Toliko toga smo promašili u posljednjim utakmicama, nadam se da će nam se u Varaždinu otvoriti. Velik obol morat će dati naši veznjaci, koji bi trebali distribuirati što više lopti prema najisturenijim igračima", dodao je Vučević.