Ferguson pod optužbom Engleskog nogometnog saveza

ponedjeljak, 26.11.2007. 20:20

MENADŽER Manchester Uniteda Alex Ferguson morat će odgovarati Engleskog nogometnog savezu zbog nedoličnog ponašanja prema sucu u subotnjoj utakmici Premiershipa protiv Boltona.

Fergusona je FA (Engleski nogometni savez) optužio zbog grubih riječi upućenih sucu Marku Clattenburgu u poluvremenu subotnje utakmice Premiershipa između Boltona i Manchester Uniteda. Bolton je u tom susretu iznenađujuće slavio pobjedu 1:0, a Ferguson je, zbog nedoličnih prigovora, drugo poluvrijeme morao odgledati s tribine.

"Radilo se o dva ili tri vrlo gruba starta protivničkih igrača, kada očekujete da će vas sudac zaštititi. Međutim, to se nije dogodilo. Izrekao sam sucu svoje mišljenje o tome, koje mu se, očito, nije svidjelo. Neki suci ne žele pogledati istini u oči. Eto, zato sam morao na tribine u drugom poluvremenu ", govorio je Ferguson nakon utakmice.

Škotski menadžer morat će se očitovati FA-u po ovoj optužbi do 11. prosinca.