Francuska bitka za milijune i Ligu prvaka: Lille se svojom pobjedom i porazom St. Etiennea učvrstio na 4. mjestu

• Le Championnat, 28. kolo:
  • Lille - Montpellier 2:0
  • Lorient - St. Etienne 1:0
Piše: Z.A.
nedjelja, 9.3.2014. 18:53

U 28. kolu Le Championnata, Lille je na svom terenu pobijedio Montpellier (2:0), što ga je s porazom konkurenta St. Etiennea u Lorientu (0:1), učvrstilo na trećem mjestu, posljednjem koje vodi u Ligu prvaka.

Prije ovog kola Lille je imao samo bod prednosti ispred Saint-Etiennea, a sada je na četiri.

Pobjedu Lilleu donijeli su crnogorski reprezentativac Marko Baša i Nolan Roux.

Stoper Baša zabio je glavom u 18. minuti nakon asistencije Florenta Balmonta iz slobodnog udarca, dok je Roux atraktivno zabio iz voleja u 57. minuti.

Lorient je odradio posao za sebe, ali i za Lille, Aliadiereovim golom iz penala u 90. minuti.