Gudeljeva reprezentacija odigrala 1:1 protiv Crne Gore

srijeda, 23.9.2009. 22:33

KADETSKA nogometna reprezentacija Hrvatske (U-17) odigrala je 1:1 protiv Crne Gore u Podgorici u prvom susretu kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Pred oko 1000 gledatelja domaćini su poveli preko Nikolića u 28. minuti, a izjednačio je autogolom Čorić u 52. minuti, nakon sto je ispred Livaje izbio loptu u vlastitu mrežu. Hrvatska je propustila barem pet čistih situacija jedan na jedan, dva puta Haramuštek i Aleksić, te jednom Ivančić, promovirali su u junaka utakmice crnogorskog vratara Vuka Radovića.

"Ne možete biti zadovoljni bodom nakon toliko propuštenih prilika. Primili smo nesretan gol i na koncu mogli i izgubiti, iako je evidentno koliko smo bili bolji", kazao je Gudelj.

Utakmicu je iz lože pratio Hajdukov skaut Dražen Mužinić, a na terenu su od prve minute iz Hajduka igrali Marko Livaja i Marko Barišić. Nakon utakmice Mužinića je zagrlio i dojmove s njim podijelio prvi covjek crnogorskog saveza Dejan Savičević.

"Hrvatska ima bolje pojedince, ali mi smo skoro pobijedili. To je nogomet, ne pobjeđuje uvijek bolji", rekao je Savičević.

U drugoj utakmici skupine Belgija je pobijedila Dansku sa 3:1, te s tri osvojena boda drži prvo mjesto u skupini.

Podgorica – stadion Pod Goricom. Gledatelja 1000. Hrvatska – Crna Gora 1:1. Sudac: Firat Aydinus (Turska)

Hrvatska: Zelenika, Gorupec, Novko, Tomašević, Barišić, Haramuštek, Težak, Miškić (od 41. Hadžić), Livaja (od 77. Pavičić), Aleksić, Ivančić (od 41. Puljić).

Crna Gora: Radović, Tatar, Čorić, Dedić, Čuković, Kosović (od 38. Kaluderović), Božović, Nikolišć, Zarubica (od 58. Gardasević), Isljami, Raičević (od 66. Raičković).