Reprezentacija

Hrvatska slomila Grčku, Hezonja i Šarić odigrali sjajnu utakmicu: "Ako smo pravi, možemo protiv svakoga"

• Pripremna utakmica:
  • Hrvatska - Grčka 68:66
Piše: D.D.
nedjelja, 10.8.2014. 21:52

NAKON poraza od Francuske i Srbije, Hrvatska je u trećoj pripremnoj utakmici na turniru u Pauu slavila protiv neugodne Grčke. Momčad Jasmina Repeše pobijedila je rezultatom 68:66.

Hrvatska je odmah na početku dvoboja preuzela inicijativu te je nakon prvog dijela vodila s 36:31. Međutim, Repešini izabranici potonuli su u prvim minutama drugog poluvremena. Grci su napravili seriju 10-0 te su prešli u vodstvo 43:39, ali tada se ukazao Dario Šarić koji je tricom zaustavio nalet grčkih košarkaša. Hrvatska je minutu prije kraja utakmice preuzela vodstvo koševima Tomića i Bogdanovića, a Grci se nisu uspjeli vratiti u posljednjem napadu.

Jasmin Repeša može biti djelomično zadovoljan igrom hrvatske reprezentacije, ali zato treba istaknuti fantastičnu predstavu najmlađih, Darija Šarića i Marija Hezonje, koji su protiv Grčke pokazali samo djelić svog znanja i talenta. Šarić je bio najbolji strijelac sa 14 koševa, a dodao je i sedam skokova, dok je Hezonja upisao 10 poena, isto koliko i Bogdanović te Markota.

Repeša: Zadovoljan sam, ali imamo još puno posla...

Jasmin Repeša osvrnuo se na pripremni turnir u Francuskoj, koji je Hrvatska završila s dva poraza i jednom pobjedom.

"Zasluženo smo dobili ovu utakmicu. Odigrali smo bolje nego jučer. Za ovu fazu priprema zaista sam zadovoljan, jer ako usporedimo prošlu godinu i Strasbourg puno, puno bolja igra. Početna je faza, igrači su umorni i zato je sad važno da se u ova dva dana dobro odmore. Cilj koji smo zacrtali dolaskom ovdje je ostvaren u sustav igre smo uklopili četiri igrača koja su se kasnije priključili i zadovoljan sam. Sad je važno još podići sustav igre, izgraditi team spirit i sve će doći na svoje. Ima još puno toga za raditi, ali u ovom trenutku najvažnije je da se nitko nije ozljedio, da smo u odnosu na prošlu godinu po tome u daleko boljoj poziciji", rekao je Repeša.

"Ako smo pravi, ako ispoštujemo sve što smo se dogovorili možemo protiv svakoga", zaključio je za kraj.