Vodeni sportovi

Hrvatska vaterpolska reprezentacija je prvak svijeta!

nedjelja, 1.4.2007. 10:33

U VRLO neizvjesnoj utakmici finala Svjetskog prvenstva u vaterpolu, Hrvatska je pobijedila Mađarsku i osvojila zlatnu medalju.

Hrvatska      9   2   3   1   2   (1  1)
Mađarska    8   1   1    3
   1   (1  0)

Ova generacila vaterpolista koje vodi Ratko Rudić zaslužila je biti na postolju, naravno najvišem. Do zlata na SP-u stigli su bez ijednog poraza, pobijedivši između ostalih Rusiju i Srbiju.

Vićan, Burić, Bušlje, Vrdoljak, Kunac, Joković, Smodlaka, Đogaš, Marković, Barać, Hinić, Bošković, Pavić borili su se protiv Mađarske do zadnje sekunde.

Rezultat je bio izjednačen do zadnje četvrtine u kojoj su Mađari poveli sa 7:5. No, prvo Đogaš, a zatim i Joković svojim pogocima vraćaju Hrvatsku u igru dvije minute prije kraja.

U produžetke se ulazi rezultatom 7:7.  U prvom produžetku u vodstvo je prvo došla Hrvatska preko Markovića, a nekoliko sekundi prije kraja Mađar Kiss ponovo izjednačuje.

U drugom produžetku Burić je odličan u obrani, sprječava Mađare, a Marković dovodi Hrvatsku u vodstvo 9:8. Minutu prije kraja Mađari ponovo ne uspijevaju zabiti, a naši kreću u napad.

30 sekundi prije kraja Bošković puca, a mađarski vratar loptu skreće i Hrvatska ima posljednji napad. Ne uspijevamo zabiti, ali držimo loptu do kraja i osvajamo zlato.