Juventus pobijedio Inter na San Siru

nedjelja, 23.3.2008. 10:38

TALIJANSKO nogometno prvenstvo u posljednjih će se osam kola odvijati u totalnoj neizvjesnosti. Juve je pobjedom 2:1 nad Interom doveo Romu na samo četiri boda manjka za Milanezima.

U sjajnom drugom poluvremenu derbija 30. kola Serie A Juventus je iskoristio svoje prilike i očigledan fizički pad u igri domaće momčadi. Svejedno su igrači Roberta Mancinija u posljednjim minutama potrošili posljednje atome snage i umalo izjednačili.

Nakon što je Portugalac Maniche u 83. minuti smanjio na 2:1, u sudačkoj nadoknadi još je jedan njegov udarac završio s vanjske strane vratnice. Neposredno prije toga vratar domaćih Julio Cesar fantastično je skinuo teško obranjivi udarac Del Piera kojim je Juventus mogao povesti i 3:1.

Golovima u 49. i 63. minuti Torineze su u vodstvo od 2:0 doveli Camoranesi i Trezeguet.

Ponajbolje je u redovima odlične momčadi Claudija Ranierija, koja je na trenutke podsjećala na najslavnije dane, igrao Alessandro Del Piero, igrač koji je odigrao svoju 552. utakmicu u dresu Juventusa poravnavši se s dosadašnjim rekorderom Gaetanom Scireom. Tijekom poslijepodneva doznao je da ga izbornik Donadoni nije uvrstio na popis reprezentativaca za prijateljski dvoboj sa Španjolskom.