ATP/WTA

Karlović u Memphisu osvojio prvi naslov

ponedjeljak, 27.2.2006. 09:26

IVO KARLOVIĆ je u paru s Južnoamerikancem Chrisom Haggerdom došao do svojeg prvog ATP naslova nakon pobjede nad drugim nositeljima ATP-a u Memphisu Jamesom Blakom i Mardy Fishom.

Karlović/Haggard  0 7 10
Blake/Fish             6 5  5

Nakon prvog seta činilo se kako će favoriti domaće publike lako doći do naslova jer su ga osvojili bez izgubljenog gema. Imali su čak 12 od 18 osvojenih returna.

Tek u sljedećem setu Karlović i Haggerd osvojili su prvi gem, te došli do dvije break lopte. Drugu su iskoristili te set "držali" do kraja i osvojili ga rezultatom 7:5.

Blake i Fish spriječili su tri meč lopte nakon što su u odlučujućem setu došli do vodstva 9:2, no nisu se uspjeli vratiti u meč.

Karlović i Haggard na turniru nisu bili nositelji, a poraženi par Blake i Fish su 2004. godine osvojili naslove u San Joseu i Houstonu.

Karlović je ove godine došao do četvrtfinala Zagreb Indoorsa u pojedinačnoj konkurenciji, u koje se plasirao pobjedom nad Mariom Ančićem, a u paru s Zovkom je došao do polufinala.

U finalu je igrao prošle godine na Londonskom Queens Clubu, kada je bolji bio Amerikanac Andy Roddick.  U Memphisu Karlović nije propustio priliku za osvjanje naslova.

U pojedinačnoj konkurenciji naslov je osvojiio Nijemac Tommy Haas pobijedivši Šveđanina Robina Soederlinga sa 6:3, 6:2.