NBA

Kukoč najbolji igrač, Giriček opet na klupi

srijeda, 19.2.2003. 10:13

SACRAMENTO KINGSI su opravdali epitet najnegostoljubivije NBA momčadi, svladavši kod kuće Milwaukee Buckse 102:93, kod kojih je najbolji igrač bio Toni Kukoč.

Splićanin je za 30 minuta igre postigao 21 koš uz šut 6:15, imao je 8 skokova, 4 asista i blokadu, ali nije imao raspoloženog suigrača koji bi ga pratio. U zadnjih šest minuta, kod izjednačenog rezultata Peđa Stojaković (26) i Vlade Divac (21, 19 skokova) su pogađali, a Bucksi nisu - imali su dokraja svega dva koša iz igre.

Utakmicu sezone odigrao je Kobe Bryant postigavši čak 52 koša u pobjedi Lakersa u dva produžetka nad Houston Rocketsima (106:99). No, čak i više od ukupno 52 koša, začuđuje podatak da je Bryant u dva produžetka zabio čak 17 koševa. Dvoboj se očekivao sa nestrpljenjem i zbog obračuna gorostasnih Kineza Yao Minga i Shaquillea O´Neala, no centar Lakersa je zarana zaradio ogrebotinu na lijevom koljenu, a potom obnovio ozljedu nedavno operiranog palca na desnoj nozi. Spektakl je tako radio uglavnom Bryant, koji već desetu utakmicu zaredom daje više od 35 koševa, a na šest zadnjih barem 40, pa su Lakersi po prvi puta u poziciji za playoff (27:25). Kinez Yao završio je sa 24 poena i 14 skokova, ali je već u prvim minutama produžetka ispao iz igre zbog šest prekršaja.

Dallas Mavericksi su došli do 41. pobjede u ligi svladavši kod kuće Atlanta Hawkse (105:79) sa 26 koševa Michaela Finleya, dok je New Jersey Nets dobio Miami Heat (84:79) zahvaljujući trici i slobodnim bacanjima Jasona Kidd u zadnjim sekundama.

Memphis Grizzlies je iznenađujuće dobio Indiana Pacerse 108:103 u produžetku, ali je trener Hubie Brown opet ´zaboravio´ na našeg Gordana Giričeka koji nije igrao ni minute. Možda će mu ubuduće pomoći i Brownova suspenzija jer je trener isključen zbog napada na suce.