Kup UEFA: Pobjeda Sportinga, Parma - CSKA 0:0

četvrtak, 28.4.2005. 23:19

U prvom susretu polufinala nogometnog Kupa UEFA Parma i CSKA Moskva su na stadionu Ennio Tardini pred 15.000 gledatelja odigrali bez pogodaka.

Talijanska momčad nastupila je bez ponajboljih igrača (Frey, Gilardono, Morfeo, Ferronetti, Bettarini, Grella), koje je trener Pietro Carmignani čuvao za ogled prtov Livorna u prvenstvu i boru za ostanak u Serie A. Rusi su nastupili u najjačem sastavu, a hrvatski reprezentativac Ivica Olić igrao je za CSKA do 84. minute kada ga je zamijenio Laizanas.

U drugom dvoboju Sporting je u Lisabonu pobijedio nizozemski AZ Alkakmaar 2:1. Gosti su poveli u 36. minuti pogotkom Dennya Landzaata, no Sporting je golovima Rodolpha Douale (37) i Mauricia Pinille (80) preokrenuo rezultat.