Ludnica u Rimu! Šest golova i dva crvena u remiju Lazija i Verone

• 36. kolo Serie A:
  • Lazio - Verona 3:3
Piše: D.D.
ponedjeljak, 5.5.2014. 21:28

LUDU utakmicu odigrali su Lazio i Verona u 36. kolu Serie A. Lazio je na svom Olimpijskom stadionu u Rimu ugostio Veronu, a utakmica je nakon burnih 90 minuta završila 3:3.

Tako će se dva kola prije kraja prvenstva između čak pet ekipa voditi žestoka bitka za 6. mjesto koje vodi u kvalifikacije za Europa ligu, a Lazio i Verona su ovim remijem smanjili svoje šanse da će iduće sezone vidjeti Europu.

Utakmica je odmah počela burno, agresivno s jedne i druge strane, a do prvog pogotka stigli su domaćini koji su poveli preko Keite. Međutim, radost navijača Lazija trajala je svega sedam minuta, jer je Marquinho ubrzo poravnao na 1:1 i s tim rezultatom otišlo se na odmor.

Početkom drugog poluvremena, Keita je asistirao Luliću za 2:1, ali obrana Lazija ponovno se opustila pa je Iturbe u 69. minuti poništio pogodak reprezentativca Bosne i Hercegovine.

Kaos na samom kraju utakmice: Dva crvena i penal u sudačkoj nadoknadi

I pred kraj utakmice nastao je pravi kaos. Romulo je u 83. minuti šokirao Lazio, a da stvari budu gore po domaćina Lulić je u 86. minuti dobio izravan crveni karton zbog žestokog prekršaja nad Iturbeom.

Ipak, broj igrača na terenu izjednačio se u drugoj minuti sudačke nadoknade nakon što je Michelangelo Albertazzi srušio Miroslava Klosea u kaznenom prostoru. Penal je loše izveo Stefano Mauri, kojem je vratar Rafael obranio udarac, ali napadač Lazija odmah je ispravio svoju pogrešku te je odbijanac pospremio u mrežu za konačnih 3:3.