Lyon izbacio Marseille, drugoligaš u borbi za finale francuskog kupa

• Nantes - Nica 4:3
  • Troyes (II) - Evian TG 3:1
Piše: Hina
četvrtak, 16.1.2014. 01:30

NAKON nogometaša PSG-a plasman u polufinale francuskog Liga kupa izborili su Lyon, Nantes i drugoligaš Troyes.

Lyon je na Gerlandu pobijedio Marseille 2:1 golovima Gourcuffa (24) i Gomisa (74), dok je strijelac za Om bio Gignac iz jedanaesterca u 89. minuti.

Nantes je u 'ludoj' utakmici sa čak sedam golova pobijedio Nicu 4:3. Gosti su poveli 1:0, Nantes je potom vodio 2:1 i 3:2, no Nica je oba puta izjednačila. Ipak, dvije minute prije kraja domaćin je stigao do pobjede. Golove za Nantes postigli su Đorđević (48, 52), Vizcarrondo (77) i Gakpe (88), dok su strijelci za Nicu bili Digard (17), Kolodziejczak (72) i Argentinac hrvatskih korijena Dario Cvitanich (86).

Drugoligaš Troyes je u zanimljivom susretu pobijedio Evian 3:1. Golove za jedanaestoplasiranu momčad druge lige zabili su Nivet (33), Gimbert (44) i Cabot (90+3), dok je strijelac za goste bio N'Sikulu (69).

Francuski prvak PSG je plasman u polufinale izborio u utorak gostujućom pobjedom protiv Bordeauxa 3:1.