Makedonci u 92. minuti šokirali Koševo: Željezničar ispao iz Europe

• 2. pretkolo Europa lige:
  • Željezničar - Metalurg (0:0), 2:2
Piše: D.D.
utorak, 22.7.2014. 23:39

NAKON nule u prvoj utakmici odigranoj u Skopju, Željezničar je na svom Koševu ugostio makedonski Metalurg koji je u jednoj nevjerojatnoj utakmici uspio proći u 3. pretkolo kvalifikacija Europa lige.

Željezničar nije izgubio utakmicu, ali je uspio prokockati vodstvo od 2:0.

Domaćin je od prve minute krenuo agresivno i tom im se isplatilo u 16. minuti kada je Bajić ubacio s desne strane, a loptu je u vlastitu mrežu pospremio nesretni Dodevski. Sjajno otvaranje utakmice dalo je krila igračima Željezničara, koji su odmah na početku drugog dijela golom Bajića poveli 2:0. I tu je Željo stao.

Makedonci su prvo promašili penal u 57. minuti, ali igrači Željezničara nisu ozbiljno shvatili to upozorenje pa je Rudeski nakon sjajnog solo prodora smanjio na 2:1. I onda, minutu prije kraja utakmice, Krstev je iz slobodnjaka utišao stadion i odveo svoju momčad u idući krug gdje ih, vrlo vjerojatno, čeka ciparska Omonija.

Željezničar - Metalurg 2:2