Mandžukiću pola sata u pobjedi nad Braunschweigom, na utakmici Hoffenheima i Werdera palo osam golova!

subota, 30.11.2013. 18:49

BAYERN je u dvoboju 14. kola Bundeslige slavio protiv Braunschweiga 2:0. Bavarcima je nova tri boda osigurao Arjen Robben, koji je poentirao u 2. i 30. minuti. Hrvatski napadač Mario Mandžukić vratio se na teren nakon kratke pauze zbog ozlijede lista. Mandžo je zamijenio Thomasa Müllera u 57. minuti, ali nije se uspio upisati među strijelce.

Ljepoticu kola odigrali su Hoffenheim i Werder. Susret je završio 4:4, a Werder je do boda stigao u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je Bargfrede matirao vratara domaćeg sastava Casteelsa. Hoffenheim je fantastično otvorio utakmicu. Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Sejad Salihović, postigao je dva pogotka, oba iz penala. Međutim, gosti iz Bremena uspjeli su se vratiti u posljednjim minutama prvog dijela. Prvo je Hunt smanjio na 2:1 iz penala, a zatim je Elia poravnao rezultat u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Hoffenheim je pogotkom otvorio drugo poluvrijeme. Salihović je asistirao Vollandu za 3:2, a Herdling je povisio na 4:2. Međutim, Werder je pet minuta kasnije preko Petersena smanjio na 4:3, a konačnih 4:4 postavio je Bargfrede.

Bayer se uspio sabrati nakon brutalnog šamaranja u Ligi prvaka te je slavio na domaćem terenu protiv Nurnberga 3:0. Podsjećamo, Manchester United razbio je sastav iz Leverkusena 5:0, ali Kiessling i dvostruki strijelac Son Heung-Min vratili su Bayer na pobjedničke staze.

Od ostalih susreta, Borussia Dortmund pobijedila je Mainz 3:1, a Hertha i Augsburg su odigrali 0:0.