Medvjedi tri puta stizali vodstvo "Bikova", ali izgubili u produžetku: Kristan preventivno u bonici!

• Medveščak poražen u Salzburgu u produžetku sa 4:3
  • Red Bull izjednačio na 1:1 u četvrtfinalnoj seriji
Piše: I.G.
utorak, 26.2.2013. 22:55

HOKEJAŠI Medveščaka poraženi su u drugoj utakmici četvrtfinalne serije protiv Red Bulla u Salzburgu. Nakon pobjede u prvom okršaju u Ledenoj, Medvjedi su tri puta stizali vodstvo Austrijanaca, ali u produžetku nisu uspjeli.

Cullen je otvorio susret golom u 5. minuti za 1:0 Salzburga. U 12. je Koren izjednačio. Pet minuta nakon prve pauze Richmond je Medvjedima zabio za 2:1, a deset minuta kasnije Greentree je izjednačio. Nakon druge pauze Lynchu je trebalo šest minuta da dovede Red Bull u novo vodstvo, a Andy Sertich je nakon još dvije treći put Medvjede vratio "u egal".

Produžetke su opet bolje otvorili domaći i nakon manje od dvije minute golom Raffla zaključili utakmicu.

Treći okršaj igra se u Zagrebu za dva dana.

Kristan u bolnici

Nakon susreta iz Medveščaka je stigla zabrinjavajuća vijest. Jedan od ključnih igrača vratar Robert Kristan ozlijedio se i morao u bolnicu, a hoće li biti 100 posto spreman za treću utakmicu, znat će se nakon prvih rezultata pregleda u srijedu.

"Robert Kristan je tijekom utakmice, naletom protivničkog igrača, zadobio udarac u gornji dio tijela. Vratar je preventivno odvezen u lokalnu bolnicu na pregled, a na golu ga je zamijenio drugi vratar Ouzas. Sutra tijekom dana Kristan će obaviti preglede u Zagrebu te ćemo izvjestiti o njegovom zdravstvenom stanju.", izvijestili su iz kluba nakon utakmice.