PARIZ-DAKAR: PETERHANSEL NADOMAK NASLOVA
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Vozač Mitsubishia Francuz Stephane Peterhansel na pragu je da postane prvi u povijesti koji je reli Pariz Dakar osvajao u konkurenciji motocikala i automobila. L
U predzadnjoj, 647 kilometara dugoj od Nouakchotta u Maliju do senegalskog Dakara Peterhansel je na cilj stigao deveti, no njegova prednost u odnosu na drugoplasiranog timskog kolegu i prošlogodišnjeg pobjednika Japanca Hiroshi Masuoke iznosi ogromnih 51 minutu i 23 sekunde. Kako je do završetka relija preostala još samo 107 kilometara zadnje etape, šesterostrukog pobjendika među motorima do konačnog trijumfa na četiri točka može zaustaviti samo kvar ili sudar.
Inače, predzadnju etapu dobila je Nijemica Jutta Kleinschmidt u Volkswagen Touaregu, dok se velika borba vodi među motociklima. Lanjski pobjednik Francuz Richard Sainct slavio je u etapi i približio se vodećem Španjolcu Nani Romi na samo 5 minuta zaostatka.
AUTOMOBILI:
1. Jutta Kleinschmidt - Fabrizia Pons (NJEM-ITA/Volkswagen) 191 za 2 h 34:49.
2. Luc Alphand - Henri Magne (FRA/BMW) + 0:59 SEC.
3. Hiroshi Masuoka - Gilles Picard (JAP-FRA/Mitsubishi) 1:24.
4. Nasser Saleh Al Attiyan - Marc Bartholome (KAT-BEL/Mitsubishi) 2:03.
5. Josep Maria Servia - Fran?ois Borsotto (ŠPA-FRA/Schlesser-Ford) 2:41.
6. Giniel De Villiers - Fran?ois Jordaan (JA/Nissan) 3:31.
7. Thierry Magnaldi - Didier Legal (FRA/Honda) 3:52.
8. Bruno Saby - Matthew Stevenson (FRA-VBR/Volkswagen) 3:56.
9. St?phane Peterhansel - Jean-Paul Cottret (FRA/Mitsubishi) 5:54.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
10. Andrea Mayer - Andreas Schulz (NJEM/Mitsubishi) 8:37.
UKUPNO
1. St?phane Peterhansel - Jean-Paul Cottret (FRA/Mitsubishi) 4597 km za 53 h 28:32.
2. Hiroshi Masuoka - Gilles Picard (JAP-FRA/Mitsubishi) + 51:23 MIN
3. Jean-Louis Schlesser - Jean-Marie Lurquin (FRA-BEL/Schlesser-Ford) 3 h 03:47.
4. Luc Alphand - Henri Magne (FRA/BMW) 3 h 59:22.
5. Andrea Mayer - Andreas Schulz (NJEM/Mitsubishi) 5 h 48:24.
6. Bruno Saby - Matthew Stevenson (FRA-VBR/Volkswagen) 6 h 56:51.
7. Giniel De Villiers - Fran?ois Jordaan (JA/Nissan) 8 h 09:30.
8. Gregoire De Mevius - Alain Guehennec (BEL-FRA/BMW) 9 h 37:08.
9. Thierry Magnaldi - Didier Legal (FRA/Honda) 10 h 01:53.
10. Nasser Saleh Al Attiyan - Marc Bartholome (KAT-BEL/Mitsubishi) 10 h 05:08.
MOTOCIKLI
1. Richard Sainct (Fra) KTM 2:21:48
2. Nani Roma (Špa) KTM 2:23:53
3. Cyril Despres (Fra) KTM 2:24:12
4. Alfie Cox (JA) KTM 2:26:28
5. Fabrizio Meoni (Ita) KTM 2:27:39
6. David Fretigne (Fra) Yamaha 2:29:27
7. Pal Ullevalseter (Nor) KTM 2:34:18
8. PG Lundmark (Šve) KTM 2:34:28
9. Matteo Graziani (Ita) KTM 2:34:56
10. Larry Roeseler (USA) KTM 2:35:08
UKUPNO
1. Roma 55:39:22
2. Sainct + 5:02 min.
3. Despres 46:48
4. Cox 49:47
5. Ullevalseter 2:06:40
6. Meoni 3:07:24
7. Fretigne 3:27:55
8. Carlo De Gavardo (Čile) 4:14:03
9. Francois Flick (Fra) 4:25:53
10. Jacek Czachor (Pol) 5:32:39
KAMIONI
1. Firdaus Kabirov/Aydar Beljaev/Đamil Kamalov (RUS/Kamaz) 191 km za 3 h 01:13.
2. Vladimir Čagujin/Semion Jakubov/Sergej Savostin (RUS/Kamaz) + 8:14 min.
3. Gerardus De Rooy/Tom Colsoul/Arno Slaats (NIZ/BEL/NIZ/DAF) 9:43.
4. Hans Stacey/Toon Van Genugten/Eddy Chevaillier (NIZ/NIZ/BEL/DAF) 13:41.
5. Ilgizar Mardeev/Sergej Girja/Eduard Kuprijanov (RUS/Kamaz) 18:39.
UKUPNO
1. Vladimir Čagujin/Semion Jakubov/Sergej Savostin(RUS/Kamaz) 4572 km za 67 h 49:45.
2. Firdaus Kabirov/Aydar Belyaev/Dzhamil Kamalov (RUS/Kamaz) + 54:40 min.
3. Gerardus De Rooy/Tom Colsoul/Arno Slaats (NIZ/DAF) 1 h 31:08.
4. Ilgizar Mardeev/Sergey Girya/Eduard Kupriyanov (RUS/Kamaz) 6 h 53:19.
5 Yoshimasa Sugawara/Seiichi Suzuki/Teruhito Sugawara (JAP/Hino) 7 h 57:59.
(Hina)
U predzadnjoj, 647 kilometara dugoj od Nouakchotta u Maliju do senegalskog Dakara Peterhansel je na cilj stigao deveti, no njegova prednost u odnosu na drugoplasiranog timskog kolegu i prošlogodišnjeg pobjednika Japanca Hiroshi Masuoke iznosi ogromnih 51 minutu i 23 sekunde. Kako je do završetka relija preostala još samo 107 kilometara zadnje etape, šesterostrukog pobjendika među motorima do konačnog trijumfa na četiri točka može zaustaviti samo kvar ili sudar.
Inače, predzadnju etapu dobila je Nijemica Jutta Kleinschmidt u Volkswagen Touaregu, dok se velika borba vodi među motociklima. Lanjski pobjednik Francuz Richard Sainct slavio je u etapi i približio se vodećem Španjolcu Nani Romi na samo 5 minuta zaostatka.
AUTOMOBILI:
1. Jutta Kleinschmidt - Fabrizia Pons (NJEM-ITA/Volkswagen) 191 za 2 h 34:49.
2. Luc Alphand - Henri Magne (FRA/BMW) + 0:59 SEC.
3. Hiroshi Masuoka - Gilles Picard (JAP-FRA/Mitsubishi) 1:24.
4. Nasser Saleh Al Attiyan - Marc Bartholome (KAT-BEL/Mitsubishi) 2:03.
5. Josep Maria Servia - Fran?ois Borsotto (ŠPA-FRA/Schlesser-Ford) 2:41.
6. Giniel De Villiers - Fran?ois Jordaan (JA/Nissan) 3:31.
7. Thierry Magnaldi - Didier Legal (FRA/Honda) 3:52.
8. Bruno Saby - Matthew Stevenson (FRA-VBR/Volkswagen) 3:56.
9. St?phane Peterhansel - Jean-Paul Cottret (FRA/Mitsubishi) 5:54.
10. Andrea Mayer - Andreas Schulz (NJEM/Mitsubishi) 8:37.
UKUPNO
1. St?phane Peterhansel - Jean-Paul Cottret (FRA/Mitsubishi) 4597 km za 53 h 28:32.
2. Hiroshi Masuoka - Gilles Picard (JAP-FRA/Mitsubishi) + 51:23 MIN
3. Jean-Louis Schlesser - Jean-Marie Lurquin (FRA-BEL/Schlesser-Ford) 3 h 03:47.
4. Luc Alphand - Henri Magne (FRA/BMW) 3 h 59:22.
5. Andrea Mayer - Andreas Schulz (NJEM/Mitsubishi) 5 h 48:24.
6. Bruno Saby - Matthew Stevenson (FRA-VBR/Volkswagen) 6 h 56:51.
7. Giniel De Villiers - Fran?ois Jordaan (JA/Nissan) 8 h 09:30.
8. Gregoire De Mevius - Alain Guehennec (BEL-FRA/BMW) 9 h 37:08.
9. Thierry Magnaldi - Didier Legal (FRA/Honda) 10 h 01:53.
10. Nasser Saleh Al Attiyan - Marc Bartholome (KAT-BEL/Mitsubishi) 10 h 05:08.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
MOTOCIKLI
1. Richard Sainct (Fra) KTM 2:21:48
2. Nani Roma (Špa) KTM 2:23:53
3. Cyril Despres (Fra) KTM 2:24:12
4. Alfie Cox (JA) KTM 2:26:28
5. Fabrizio Meoni (Ita) KTM 2:27:39
6. David Fretigne (Fra) Yamaha 2:29:27
7. Pal Ullevalseter (Nor) KTM 2:34:18
8. PG Lundmark (Šve) KTM 2:34:28
9. Matteo Graziani (Ita) KTM 2:34:56
10. Larry Roeseler (USA) KTM 2:35:08
UKUPNO
Tekst se nastavlja ispod oglasa
1. Roma 55:39:22
2. Sainct + 5:02 min.
3. Despres 46:48
4. Cox 49:47
5. Ullevalseter 2:06:40
6. Meoni 3:07:24
7. Fretigne 3:27:55
8. Carlo De Gavardo (Čile) 4:14:03
9. Francois Flick (Fra) 4:25:53
10. Jacek Czachor (Pol) 5:32:39
KAMIONI
1. Firdaus Kabirov/Aydar Beljaev/Đamil Kamalov (RUS/Kamaz) 191 km za 3 h 01:13.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
2. Vladimir Čagujin/Semion Jakubov/Sergej Savostin (RUS/Kamaz) + 8:14 min.
3. Gerardus De Rooy/Tom Colsoul/Arno Slaats (NIZ/BEL/NIZ/DAF) 9:43.
4. Hans Stacey/Toon Van Genugten/Eddy Chevaillier (NIZ/NIZ/BEL/DAF) 13:41.
5. Ilgizar Mardeev/Sergej Girja/Eduard Kuprijanov (RUS/Kamaz) 18:39.
UKUPNO
1. Vladimir Čagujin/Semion Jakubov/Sergej Savostin(RUS/Kamaz) 4572 km za 67 h 49:45.
2. Firdaus Kabirov/Aydar Belyaev/Dzhamil Kamalov (RUS/Kamaz) + 54:40 min.
3. Gerardus De Rooy/Tom Colsoul/Arno Slaats (NIZ/DAF) 1 h 31:08.
4. Ilgizar Mardeev/Sergey Girya/Eduard Kupriyanov (RUS/Kamaz) 6 h 53:19.
5 Yoshimasa Sugawara/Seiichi Suzuki/Teruhito Sugawara (JAP/Hino) 7 h 57:59.
(Hina)
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati