Liga prvaka

"Domžale nemoćne u Zagrebu, eurogol Vukojevića"

utorak, 7.8.2007. 23:50

"DOMŽALE nemoćne u Zagrebu", "Neuspjela nemoguća misija", samo su neki od naslova i komentara netom nakon utakmice osvanuli na slovenskim medijima.

Slovensko Delo nakon utakmice javlja kako su u Maksimiru slavili domaćini rezultatom 3:1, te se ukupnim rezultatom 5:2, bez većih problema, plasirali u 3. pretkolo Lige prvaka. Delo piše kako su utakmicu bolje započeli Modri što je rezultiralo eurogolom Vukojevića i golom Šokote. "Slovenski prvaci su drugo poluvrijeme započeli napadački, ali nisu mogli postići pogodak. To je u 62. minuti kaznio Brazilac Sammir, postavivši konačni rezultat 3:1" - piše Delo dodajući kako je slovensko-hrvatski dvoboj završio sa sigurnom pobjedom njihovih južnih susjeda i oproštajem slovenskih klubova od Europe.

"Nogometašima Domžala nije uspjela nemoguća misija, a Dinamo je i u drugom susretu pobijedio." - počinje 24ur.com izvještaj s utakmice. "Slovenskim prvacima manjkalo je borbenosti, a s druge strane Zagrepčani su uz glasnu potporu svojih navijača bili pretvrd orah za njih." - piše portal te dodaje kako je ovogodišnja europska sezona bila najslabija za slovenske klubove u posljednjih nekoliko godina.

Slovenski Dnevnik piše kako Domžale nisu uspjele doći do toliko željenog iznenađenja, te da je jedini pogodak za njihovu momčad postigao "Dinamov sin, sada posvojeni " Zahora.

Na portalu RTV Slovenija hvale hrabru igru Domžalčana, mnogo bolju od one koju su slovenski prvaci prikazali u prvom susretu, ali i navode da Domžale napuštaju Europu uzdignute glave. Najviše žale za udarcem Ljubijankiča u 10. minuti koji je sjajno obranio Koch te vjeruju da bi utakmica možda krenula u sasvim drugom smjeru da to Nijemcu nije pošlo za rukom.