Rakitić glavom zabio posljednjoj momčadi Primere: "Važan gol i za mene i za momčad"

• Sevilla - Deportivo 3:1
  • Ivan Rakitić zabio prvi gol u 6. minuti
Piše: I.G.
subota, 16.2.2013. 08:55

IVAN RAKITIĆ zabio je peti gol u Primeri ove sezone u pobjedi Seville 3:1 protiv Deportiva!

Hrvatski je veznjak mrežu zatresao glavom već u 6. minuti i tako obradovao domaće navijače! Peti je to prvenstveni gol "Rakete" ove sezone, a jedan je zabio u Kupu Kralja.

Medel je na asistenciju Jesusa Navasa povisio na 2:0 u 27. minuti. U 32. minuti Riki je smanjio na 2:1, a u 40. minuti domaći su povećali vodstvo drugim golom Medela, ovaj put mu je asistirao Moreno.

"Jako je važno da pobjeđujemo kod kuće. Igrati pred našim navijačima je puno lakše i želimo nastaviti pobjeđivati", rekao je Rakitić i osvrnuo se na postignuti gol.

"Kada ne ide napadačima, bitno je da veznjaci zabiju. Važno je da smo Medel i ja postigli golove."

Dubrovčanin i kapetan BiH Emir Spahić odigrao je 90 minuta i dobio žuti karton u sudačkoj nadoknadi. Zimsko pojačanje Miroslav Stevanović zamijenio je Kondogbiju u 79. minuti.

Sevilla je u prošlom kolu izgubila od Real Madrida 4:1, a ovom pobjedom nastavili su uspon prema gornjoj polovici ljestvice. Deportivo je posljednji, šest bodova ispod "sigurne zone".

Sevilla - Deportivo 3:1