Rakitić majstorski zabio i Villarrealu! Da je došao ranije, Sevilla bi išla u Ligu prvaka

• Sevilla - Villarreal 3:2 u 33. kolu Primere
  • Ivan Rakitić postigao je prvi gol na utakmici
  • To mu je peti gol u 15 utakmica od prelaska u Sevillu
Piše: Z.A.
nedjelja, 24.4.2011. 23:04

SEVILLA je u 33. kolu Primere na svom Sanchez Pizjuanu pobijedila Villarreal 3:2, a prvi gol u 9. minuti postigao je Ivan Rakitić. To mu je peti gol u 15. nastupu otkad je ove zime iz Schalkea prešao u Španjolsku.

Rakitić je na samom početku utakmice pokazao zašto je jedno od najvećih pojačanja ove sezone u Primeri: Musacchio je na 20-ak metara u prodoru prema 16-ercu srušio Zokoru, a Ivan je iz slobodnjaka desnicom nanišanio oko živog zida i savladao ukopanog Diega Lopeza.

Pet minuta poslije, na 2:0 je povisio Negredo na Perottijevu asistenciju. Tek u 56.minuti pao je sljedeći gol, a za goste ga je zabio Andalužanin, branič Carlos Marchena, koji se klubu u kojem je potekao, "odužio" za plaketu koju mu je Sevilla poklonila prije utakmice u čast blistave karijere.

Na dva gola prednost za Sevillu vraća Romaric u 62. minuti nakon što ga je poslužio Negredo. Konačan rezultat sjajnim golom u 75. minuti postavlja Giuseppe Rossi. Pet minuta prije kraja Marchena je upotpunio sadržajnu večer - nakon plakete i gola, dobio je i crveni karton.

Koliko je buran bio "mali derbi" ovog kola (Valencia-Real igrali su "pravi), osim pet golova, pokazuje i podatak da je pokazano ukupno devet žutih kartona (jedan Rakitiću), a utakmica je produljena za čak pet minuta sudačke nadoknade.

Rakitić je preporodio Sevillu, ali došao prekasno za Ligu prvaka

Pet kola prije kraja, Sevilli današnji suparnik i četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka bježe ipak prevelikih osam bodova. Villarreal, koji suvereno drži tu poziciju, preozbiljna je momčad da bi u malo preostalih utakmica prokockala tako značajnu prednost ispred ugledne pratnje Athletica (kojem bježi šest bodova), Seville i Atletica.

Primera, 33. kolo:

Sevilla - Villarreal 3:2 (Rakitić 9, Negredo 14, Romaric 62 / Marchena 56, Rossi 73)