Košarka

Repeša nakon poraza od Zvezde: Pričao bih o suđenju da postoji malo više civilizacije na ovim prostorima

• Repeša nakon poraza Cedevite u Beogradu od Zvezde
Piše: S.Č
utorak, 17.2.2015. 08:36

KOŠARKAŠI Cedevite u derbiju su 22. kola regionalne ABA lige izgubili u Beogradu od Crvene zvezde sa 63:78 (22:16, 11:27, 25:16, 5:19).

Zagrebačka momčad odlično je otvorila susret te je nakon prve četvrtine imala šest poena razlike. No, raspad sustava uslijedio je u drugoj dionici koju najbolja momčad ABA lige dobiva s čak 16 razlike.

Repešini igrači se vraćaju u susret u trećoj četvrtini koju dobivaju s devet razlike, no ključ poraza bila je očajna igra Cedevite u zadnjih deset minuta kad je Crvena zvezda  završnim udarom od 14:0 od 35. do 39. minute odvojila na 76:60 i time stigla do uvjerljive pobjede.

Naravno da je trener Cedevite Jasmin Repeša bio nezadovoljan nakon poraza:

''Imali smo sjajnu priliku da odigramo puno bolje i možda da i dođemo do važne pobjede. Dvije četvrtine smo odigrali odlično, no ostale dvije ispod svakog nivoa. Zvezdi idu sve pohvale, ali mislim da je u prvom redu presudila naša slabost da odgovorimo na njihovu agresivnost u drugoj i zadnjoj četvrtini. Protok lopte nam je bio očajan, nismo dolazili do laganih šuteva. Neću reći da nije bilo želje, ali s ovakvim napadom Zvezdu je nemoguće dobiti'', rekao je Repeša.

Četiri kola prije kraja ligaškog dijela natjecanja Crvena zvezda je s omjerom pobjeda i poraza 22-1 i teoretski osigurala prvo mjesto, dok je Cedevita pala na omjer 15-7 i trenutačno dijeli treće mjesto s Partizanom, dok se na drugom mjestu nalazi Budućnost sa 16-6.

"Sve je u našim rukama, ako dobijemo sve četiri utakmice mi smo drugi i nadam se da ćemo iskoristiti tu priliku. Imali smo i dobre i loše periode igre, no samo moramo biti konstantni'', dodao je Repeša koji je izbjegao priču o suđenju:

''Ako bilo što kažem pogrešno će se protumačiti. Problem je što živimo na prostorima i u vremenu kad mnogi jedva čekaju da se nešto kaže. Da postoji malo više civilizacije rekao bih što mislim, ali ovako, za dobro sviju, ne želim.