Rijeka mijenja Kramarića napadačem Bugarske koji nije zabio četiri mjeseca

• Rijeka je u završnim pregovorima oko transfera Ventislava Kristova, napadača reprezentacije Bugarske
  • Kristov je odlično ušao u sezonu, ali je nakon toga prestao postizati golove
Piše: Z.A.
četvrtak, 22.1.2015. 12:27

VENTSISLAV KRISTOV (26) po završetku pregovora s Rijekom i priključenjem pripremama momčadi u španjolskom Benahavisu, bit će već drugo zimsko napadačko pojačanje vice-prvaka i pobjednika Kupa.

Nakon odlaska Andreja Kramarića u Leicester, iz praške Slavije doveden je albanski reprezentativac Bekim Balaj, a samo što nije potpisao još jedan napadač, koji dolazi iz Beroa, petoplasirane momčadi bugarskog prvenstva, koja za liderom prvenstva, Kukočevim CSKA, zaostaje 13 bodova.

Kristov je odlično ušao u sezonu i u pet prvenstvenih utakmica zabio šest golova, ali nakon toga se ugasio i više nijednom nije poentirao, iako je redovno bio prvotimac.

Dok je još uživao u plodnom golgeterskom nizu iz kolovoza i rujna prošle godine, Kristov je zabio i za jedinu pobjedu Bugarske u kvalifikacijama za Euro, u kojima je njegova u skupini s Hrvatskom. Na gostovanju kod Azerbajdžana u Bakuu ušao je u igru u 83. minuti, ali samo sedam minuta u igri bilo mu je dovoljno za gol glavom i pobjedu njegove reprezentacije 2:1.

Poraz protiv Hrvatske u Sofiji (0:1) proveo je na klupi, a u sljedećem porazu, kod Norveške (1:2) igrao je, ali samo do 56. minute. Prosjedio je još jedan u nizu bugarskih neuspjeha u kvalifikacijama za EP, domaći remi s Maltom (1:1), pa je tako u četiri jesenske službene utakmice za nacionalnu momčad sakupio 63 minute.