HNL

Šibenik preokrenuo protiv Cibalije, pobjede Osijeka i Zagreba

subota, 8.3.2003. 16:59

Zagreb - Pomorac 2:1

Zagreb je teškom mukom svladao Pomorca i tako ostao u konkurenciji za Ligu za prvaka. Zagreb je bio bolji, no i Pomorac je imao svoje prilike, odlično su se borili, no sreća je bila na strani momčadi iz Kranjčevićeve.Iako je drugo poluvrijeme bilo zanimljivije, a prvo prilično mirno i defanzivno, svi golovi pali su u prvom dijelu.

Za Zagreb su golove postigli Ješe u 10. i Lovrek u 27., a za Pomorac je gol postigao Dunković u 21.

U 20. minuti Šimić je pucao s oko 16 metara, ali neprecizno.

U 41. minuti nakon ubačaja Kovačevića Brunčević je sjajno tukao glavom, a Knez se istaknuo odličnom obranom.

Žilić je u 45. minuti ubacio u kazneni prostor, ali je Lovrek tukao malo iznad gola.

U 52. minuti Karabogdan je tukao prema Vasiljevim vratima, ali na sreću Zagreba neprecizno.

Zrilić je u 58. minuti izašao sam pred Vasilja te dva puta pucao, ali mu je Zagrebov vratar dva puta obranio nemoguće.

Brunčević je u 76. minuti s oko 20 metara iskosa tukao prema vratima Pomorca, ali Knez je loptu odbio iznad gola.

Kovačević je u 93. minuti imao odličnu priliku da potvrdi pobjedu Zagreba, no bio je neprecizan.

Zbog prigovora je isključen Komar s klupe Pomorca.

Osijek - Kamen Ingrad 1:0

Osijek je pogotkom Ljubojevića svladao Kamen Ingrad 1:0 i tako došao do važnih bodova u borbi za opstanak.

Bliži vodstvu u prvom poluvremenu bili su domaćini, a najbolju priliku propustio je Lalić na sjajno dodavanje Mešanovića.

Mešanović je općenito bio najbolji pojedinac na terenu, no nije pronašao raspoložene suigrače.

Susret se igra na stadionu Gradski vrt, a sudi pred 1.500 gledatelja Bebek iz Rijeka.

Šibenik - Cibalia 2:1

Cibalia je u 19. minuti povela pogotkom Lajtmana na dodavanje Križanovića, da bi Šibenik izjednačio u 74.

Šibenik je preokrenuo ovu zanimljivu utakmicu i usprkos početnom vodstvu Cibalie, pogotkom Jurića u 94. minuti došao do sva tri boda.

Zbog prigovora je isključen pomoćni trener Cibalije.